Clash Of Clans 6 Seviye Köy Düzeni

0

Clash of Clans 6 seviye köy düzeni henüz oyuna başlayan kişiler için önem taşır. Çünkü köy düzenini ilk seviyelerde doğru şekilde kurmak hem köyünüzü hem de kaynaklarınızı daha iyi bir şekilde korumanıza olanak tanır.

Bir Clash of Clans oyuncusunun seviyesi ne olursa olsun, bir düşman kendine saldırdığı zaman hiç kaynak kaybetmemek ya da kayıpları en aza indirgemeyi talep eder. Ayrıca çok fazla kupa kaybetmemek de yine önemli konular arasındadır.

Bu bakımdan CoC 6 seviye köy düzeni yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiği oldukça önemli bir ayrıntıdır. Burada binaların merkeze yakın şekilde konumlandırılması, surların inşa edilmesi ve tüm binalara sürekli seviye atlatılması önemli konular arasındadır. Ek olarak düşman birliklerine yönelik tuzaklar da hazırlanabilir.

Bunların yanı sıra görsel olarak yardım alma da Clash of Clans 6 seviye köy düzeni savunma esnasında sizlere destek olabilir. Farklı oyuncuların köy planlarını incelemek bu bakımdan tavsiye edilir.

Clash Of Clans 6 Seviye Köy Düzeni
Clash Of Clans 6 Seviye Köy Düzeni

Kopyala

CoC 6.seviye köy düzeni

Kopyala

coc 6.seviye düzen

Kopyala

Kopyala

Clash Of Clans 6 Seviye Köy Düzeni

Kopyala

 

 

Clash of Clans 6 Seviye Köy Düzeni Nasıl Olmalı?

Clash of Clans 6 seviye köy düzeni nasıl olmalı diyen oyuncular, ilk olarak Clash of Clans içerisinde bulunan bir takım özelliklerin ve bunların ne olduğunu bilmesi gerekir.

Özellik

Açıklama

Belediye Binası

6. Seviyeye Yükseltilmeli

Sur Duvarları

6. Seviyeye Yükseltilmeli

Savunma Binaları

Top, Büyücü Kulesi, Hava Savunması, Tesla, Bomba Kulesi, Dev Bomba Ve Havan

Askeri Birlikler

Barbar, Okçu, Dev, Goblin, Duvar Yıkıcı, Balon, Büyücü, Ejderha

Kaynak Üretme Yerleri

Altın Madeni, İksir Toplayıcı ve Kara İksir Sondajı

Depolar

Altın Deposu, İksir Deposu ve Kara İksir Deposu

Askeri Binalar

Kışla, Kara İksir Kışlası, Laboratuvar, İksir Fabrikası, Kara İksir Fabrikası, Klan Kalesi

Savunma Binaları

Belediye binası, savunma binaları ve savunma binaları merkezde, surların arkasında olmalı

CoC 6 seviye köy düzenisavunma konusunda bunları bilmek ve binaların konumlandırmasına dikkat etmek, daha başarılı bir savunma yapmanıza, bunun sonucunda daha az kaynak ve kupa kaybetmenize olanak tanır.

CoC 6 Seviye Köy Düzeni Nelere Dikkat Edilmeli?

Clash of Clans 6 seviye köy düzeni oluştururken, oyuncuların özen göstermesi gereken bir takım detaylar yer alır. Savunma binalarını merkeze yakın ve surlar içinde tutmak bunlardan biridir. Her oyuncu savunma yapılarının yıkılmadan önce düşman birliklerine daha fazla zarar vermesini ister. Böylece kaynaklar ve kupalar da daha etkili şekilde kurulabilir.

Eğer sur dışında bırakılmışsa savunma yapıları hemen yok olacak, böylece tamamen kullanışsız kalacaktır. Bu nedenle ilk olarak bunların etrafının surlar ile çevrildiğinden emin olunmalıdır. Böylece düşmanlar öncelikle surlara saldırıp yıkmak durumunda olacaktır. Bu okçu kulesi ve topçu gibi binalar için de geçerlidir.

Havan topu ve büyücü kulesi gibi binalar ise bir saldırı esnasında birden fazla birliğe zarar verebilmektedir. Bu nedenle merkeze daha yakın bir yerde tutulmaktadır. Böylece düşman birliklerine daha fazla zarar vermeleri ve başarılı bir savunma gerçekleştirmeleri mümkündür.

Binaları Doğru Bir Şekilde Yerleştirme

Clash of Clans 6 seviye köy düzeni savunma konusunda özen gösterilmesi gereken birçok konu vardır, binaları doğru bir şekilde yerleştirme de içlerinden biridir. İnşaatçı yapılarını haritanın en uç noktalarına konumlandırma özen gösterilmesi gereken hususlar arasındadır. Çünkü böylece düşmanlarınız tüm binalarınızı yok etmeye fırsat bulamayacak, böylece kupalarınız da daha iyi bir şekilde korunacaktır.

Kaynak üretim yerleri içinde olan iksir toplayıcı ve altın madeni gibi binalar da savunma yapılarına yakın olmalıdır. Ayrıca düzenli olarak toplanması da unutulmamalıdır. Çünkü düşman savunmanızı geçip deponuza ulaşamasa bile tüm kaynakları yağmalamak da daha fazla kaynak elde etmelerine yardımcı olabilir.