Clash Of Clans 10 Seviye Köy Düzeni

0

Clash of Clans 10 seviye köy düzeni nasıl oluşturulur? Bu soru günümüzde çok sayıda Clash of Clans oyuncusu tarafından sorulur. Çünkü her oyuncu sadece eğlenmek değil aynı zamanda köyünü hızlı ve iyi bir şekilde geliştirebilmek ister. Köy düzenini iyi bir şekilde kurmak, düşman birlikleri tarafından saldırı aldığınızda daha az kaynak ve kupa kaybetmenize olanak tanır.

Bugün Clash of Clans dünya çapında çok sayıda oyuncuya sahiptir. Her ne kadar eğlenmek için güzel bir yol olsa da insanlar oyunda köylerini korumak, geliştirmek ister. Bu bakımdan hangi seviyede olursa olsun, kişiler köy planlarını nasıl kurabileceklerini merak ederek sık sık sorar. Özellikle kara iksir, iksir ve altın madeni gibi kaynakları etkili bir şekilde korumak, kupa kaybetmemek talep edilir.

Doğru bir Clash of Clans 10 seviye köy düzeni savunma kurmak bu kapsamda size yardım edebilir. Bazı konuların farkında olmak ve birkaç farklı görseli incelemek, bir fikir sahibi olmanıza fırsat tanır.

Clash Of Clans 10 Seviye Köy Düzeni

Kopyala

Clash Of Clans 10. Seviye Köy Düzeni

Kopyala

clash of clan 10.seviye köy düzeni

Kopyala

coc 10 Seviye Köy Düzeni

Kopyala

Clash Of Clans 10 Seviye Köy Düzeni Nasıl Kurulmalı?

Clash of Clans 10 seviye köy düzeni nasıl olmalı sorusunun yanıtına geçmeden önce oyun hakkında bilmeniz gereken bazı konular vardır. Bunlar temel olarak aşağıda yer alan tablodan incelenebilir.

Özellik

Açıklama

Belediye Binası

10. Seviyeye Yükseltilmeli

Sur Duvarları

10. Seviyeye Yükseltilmeli

Savunma Binaları

Top, Büyücü Kulesi, Hava Savunması, Tesla, Bomba Kulesi, Dev Bomba Ve Havan

Askeri Birlikler

Barbar, Okçu, Dev, Goblin, Duvar Yıkıcı, Balon, Büyücü, Ejderha

Kaynak Üretme Yerleri

Altın Madeni, İksir Toplayıcı ve Kara İksir Sondajı

Depolar

Altın Deposu, İksir Deposu ve Kara İksir Deposu

Askeri Binalar

Kışla, Kara İksir Kışlası, Laboratuvar, İksir Fabrikası, Kara İksir Fabrikası, Klan Kalesi

Savunma Binaları

Belediye binası, savunma binaları ve savunma binaları merkezde, surların arkasında olmalı

Eğer bu tabloyu incelerseniz hem oyunda yer alan bazı binalar ve askeri birimler hakkında genel bir fikir sahibi olabilir hem de 10. Seviye köy düzeni üzerine bir düşünce edinebilirsiniz.

Clash Of Clans 10 Seviye Köy Düzeni Oluştururken Nelere Özen Gösterilmeli?

Clash of Clans 10 seviye köy düzeni düşünmeden ve rastgele oluşturulursa büyük olasılıkla sonuçlarından memnun kalmamanıza yol açar. Çünkü bir saldırı aldığınız zaman daha fazla kaynak kaybetmenize neden olur.

Bu bakımdan dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi savunma yapılarının etrafını surlar ile çevirmedir. Buna okçu kulesi ve topçu gibi binalar da dahildir. Bir ya da iki kat sur ile çevrilen savunma binaları yok edilmeden önce düşmana daha fazla saldırma olanağı bulabilir. Çünkü düşman ilk olarak sura saldırmak zorunda kalacaktır.

Ayrıca her savunma binasının farklı bir saldırı tipine sahip olduğu da bilinmesi önerilen konular arasındadır. Örnek olarak okçu ve topçu kuleleri birimlere tek tek saldırır. Ancak havan  topu ve büyücü kulesi saldırdığı zaman bir alana hasar verir. Bu nedenle alan hasarına sahip olan savunma yapıları daha arkalarda, merkeze yakın bulunmalıdır.

İnşaatçıların Doğru Konumlandırılması

İnşaatçıların doğru konumlandırılması da Clash of Clans 10 seviye köy düzeni savunma esnasında büyük bir öneme sahiptir. Çünkü düşman tüm binalarınızı yok ederse kupa kazanmaktadır. İnşaatçılar genelde hedeflenmediği için bunlar haritanın uç noktalarına yerleştirilmelidir.

Böylece düşman diğer binalarınıza odaklanacağı için bunları yıkmaya fırsat bulamayabilir. Tüm binalar yok olmadığı için kaynaklarınız kaybedilse bile daha az kupa kaybetmeniz mümkündür.