Clash Of Clans 7 Seviye Köy Düzeni

0

Clash o Clans 7 seviye köy düzeni nasıl kurulur sorusu bu seviyeye ulaşan her oyuncunun düşündüğü konulardan biridir, çünkü doğru bir köy düzeni oluşturmak oyundan daha fazla verim almaya yardımcı olur. Böylece kaynaklarınızın daha az yağmalanması, daha az kupa kaybedilmesi mümkündür.

Günümüzde Clash of Clans dünya çapında binlerce oyuncu tarafından oynanır. Seviyesi ne olursa olsun oyuncular düşman ona saldırdığı zaman altın, iksir ve kara iksir kaynaklarını kaybetmemek ya da mümkün olduğu kadar az kaybetmek ister. Ek olarak saldırı aldığında kupa kaybetmemek de talep edilir.

Bu nedenle Clash of Clans 7 seviye köy düzeni savunma için oldukça önemlidir. Düşüncesiz bir şekilde kurulursa köy savunmasından istenen verim elde edilemez. Dolayısıyla surlar inşa etme, binaları merkeze yakın konumlandırma ve her binayı son seviyeye getirme önemli ayrıntılar içerisindedir.

Ancak  bazı kişiler görsel olarak da yardıma gerek duyabilir. Bu bakımdan Clash of Clans 7 seviye köy düzeni için bazı örnek planlara göz atmak, daha iyi bir fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilir.

Kopyala

Kopyala

coc 7. seviye köy düzeni

KopyalaClash of Clans 7. seviye köy düzeni

Kopyala

Clash of Clans 7 seviye köy düzeni

Kopyala

Clash of Clans 7 Seviye Köy Düzeni Nasıl Olmalı?

Clash of Clans 7 seviye köy düzeni hakkında bir fikir sahibi olmak isteyen oyuncular, oyun içinde bulunan bazı özellikleri, binaları ve bunların neler olduğunu genel anlamda bilmelidir.

Özellik

Açıklama

Belediye Binası

7. Seviyeye Yükseltilmeli

Sur Duvarları

7. Seviyeye Yükseltilmeli

Savunma Binaları

Top, Büyücü Kulesi, Hava Savunması, Tesla, Bomba Kulesi, Dev Bomba Ve Havan

Askeri Birlikler

Barbar, Okçu, Dev, Goblin, Duvar Yıkıcı, Balon, Büyücü, Ejderha

Kaynak Üretme Yerleri

Altın Madeni, İksir Toplayıcı ve Kara İksir Sondajı

Depolar

Altın Deposu, İksir Deposu ve Kara İksir Deposu

Askeri Binalar

Kışla, Kara İksir Kışlası, Laboratuvar, İksir Fabrikası, Kara İksir Fabrikası, Klan Kalesi

Savunma Binaları

Belediye binası, savunma binaları ve savunma binaları merkezde, surların arkasında olmalı

Clash of Clans 7 seviye köy düzeni savunma hususunda bunları bilmek, köy düzenini daha etkili bir şekilde kurmanıza yardımcı olur. Ayrıca tabloyu inceleyerek oyunda bulunan binalar hakkında daha fazla fikir sahibi olmanız da mümkündür.

Clash of Clans 7 Seviye Köy Düzeni Oluştururken Nelere Dikkat Edilmeli?

Clash of Clans 7 seviye köy düzeni sırasında nelere dikkat edilmesi gerektiği başarılı köy düzenleri kurmak için önemlidir. Böylece oyundan daha fazla verim alabilir, köyünüzü daha etkili bir şekilde geliştirebilirsiniz.

Bu konuda özen gösterilmesi gereken noktalardan bir tanesi savunma binalarını surlar içerisine almadır, çünkü böylece düşmanlar tarafından yok edilmeden önce daha fazla birliğe zarar verip yok etmesi mümkündür. Kaynaklarınız ve kupalarınız da böylece daha iyi şekilde korunabilir. Topçu ve okçu kulelerini de surlar altına almak bu kapsamda önemlidir.

Oyunda her savunma binasının saldırı çeşidi farklıdır, bazıları tek tek birimlere zarar verirken bazıları toplu halde zarar verir. Havan topu ve büyücü kulesi gibi binalar ikinci sınıfa girer. Bunları merkeze yakın tutmak düşmanlara daha fazla hasar vermesine yardımcı olur.

Binaları Doğru Şekilde Yerleştirme

Clash of Clans 7 seviye köy düzeni savunma esnasında tüm binaları da özenli bir şekilde yerleştirmek gerekir. Yüksek HP’si olan binaları diğer binaların etrafına yerleştirmek daha iyi bir korumaya yardımcı olabilir. Ayrıca inşaatçı yapıları da haritaların uç noktalarına götürülmelidir. Bu sayede düşman birlikleri tüm binaları yok etmek için yeterli zamanı bulamayacak, böylece kupalarınız da korunacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=KR-DBDC5PX8

Kaynak Binalarının Farkında Olma

Birçok Clash of Clans oyuncusu kaynak binalarını düşünmeden yerleştirir. Clash of Clans 7 seviye köy düzeni esnasında önemli bir yere sahiptir, çünkü düşman depolarınıza ulaşamasa bile sadece kaynaklarınıza saldırarak da yüksek ganimetler elde edebilir. Böylece sizi  yine kaynaklarınızı arttırmada engelleyebilir.

Ayrıca altın madeni, iksir toplayıcı gibi binaları savunma yapılarının yakınlarında tutmak da düşmanlara daha iyi şekilde saldırmanızda yardımcı olur.