Clash Of Clans 8 Seviye Köy Düzeni

0

Clash of Clans 8 seviye köy düzeni nasıl kurulmalı gibi sorular pek çok oyuncu tarafından düşünülür. Köy düzenini doğru bir şekilde oluşturmak oyunu daha verimli oynamanıza ve kendinizi hızlı bir şekilde geliştirmenize yardımcı olur. Çünkü kaynaklarınızın daha az yağmalanmasına, daha az kupa kaybedilmesine yardımcı olur.

Bugün Clash of Clans oynayan pek çok oyuncu vardır ve bunlar dünya çapına yayılmış haldedir. Hangi seviyede olduğu fark etmeksizin tüm oyuncular kendisine bir düşman saldırdığı zaman daha az kupa kaybetmeyi, altın, iksir ve kara iksir kaynaklarının mümkün olduğu kadar az yağmalanmasını talep eder.

 Clash of Clans 8 seviye köy düzeni savunma için bu bakımdan oldukça önemlidir. Rastgele bir köy düzeni oluşturmak, sonuçlarından daha fazla memnun kalmanıza olanak tanır. Bazı önerileri bilmek ve bunlara dikkat etmen bu nedenle önemlidir.

Ayrıca görsel olarak da yardım almak istiyorsanız, Clash of Clans köy düzeni hakkında diğer oyuncuların planlarını inceleyebilir, buna göre kendinize ait bir plana karar verebilirsiniz.

Clash Of Clans 8 Seviye Köy Düzeni

Kopyala

coc 8. seviye köy düzeni

Kopyala

Clash Of Clans 8. Seviye Köy Düzeni

Kopyala

Clash Of Clans 8 Seviye Köy Binası

Kopyala

Kopyala

Clash of Clans 8 Seviye Köy Düzeni Nasıl Olmalı?

Clash of Clans 8 seviye köy düzeni oluştururken nelere dikkat edilmesi gerektiği, daha verimli bir oyun tecrübesi için önemlidir. Bundan önce oyundaki bazı özellikleri ve binaları bilmek de oyunculara tavsiye edilir.

Özellik

Açıklama

Belediye Binası

8. Seviyeye Yükseltilmeli

Sur Duvarları

8. Seviyeye Yükseltilmeli

Savunma Binaları

Top, Büyücü Kulesi, Hava Savunması, Tesla, Bomba Kulesi, Dev Bomba Ve Havan

Askeri Birlikler

Barbar, Okçu, Dev, Goblin, Duvar Yıkıcı, Balon, Büyücü, Ejderha

Kaynak Üretme Yerleri

Altın Madeni, İksir Toplayıcı ve Kara İksir Sondajı

Depolar

Altın Deposu, İksir Deposu ve Kara İksir Deposu

Askeri Binalar

Kışla, Kara İksir Kışlası, Laboratuvar, İksir Fabrikası, Kara İksir Fabrikası, Klan Kalesi

Savunma Binaları

Belediye binası, savunma binaları ve savunma binaları merkezde, surların arkasında olmalı

Bu tabloyu incelerseniz Clash of Clans 7 seviye köy düzeni savunma hakkında daha fazla fikir sahibi olmanız mümkündür. Ayrıca oyunda mevcut olan binalar ve askeri birlikler hakkında da bir düşünceniz oluşabilir.

Clash Of Clans 8 Seviye Köy Düzeni Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Clash of Clans yüksek seviye köy düzeni savunma oluştururken oyuncuların bilmesi ve özen göstermesi gereken çok sayıda konu vardır. Bunlara dikkat etmek başarılı bir köy düzenine yardımcı olur. Bu sayede oyunda köyünüz daha iyi ve hızlı bir şekilde geliştirilebilir.

Bu konulardan ilki savunma yapılarının bir veya iki kat sur içerisine alınmasıdır. Savunma yapıları yok olmadan daha fazla birliğe saldırabilmeli, yok edebilmelidir. Bunun sonucunda daha etkili ve iyi bir savunma gerçekleştirilebilir. Topçu ve Okçu Kulesi gibi yapılar da bu kapsamda duvarların arkasında bulunmalıdır.

İkinci olarak da her savunma biriminin saldırı türünün farklı olduğu bilinmelidir. Bazıları aynı anda bir birime zarar verebilirken bazıları aynı anda 2 ve üzeri birimlere zarar verebilmelidir. Havan topu ve büyücü kulesi ikinci sınıfa giren binalardır. Bunları merkeze yakın yerleştirmek düşmana daha fazla zarar vermelerine, böylece güzel bir savunmaya yardımcı olur.

Binaları Doğru Şekilde Konumlandırma

Binaları doğru bir şekilde konumlandırma da Clash of Clans köy düzeni savunma için dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesidir. HP’si yüksek binaları savunma ve diğer binaların çevresine yerleştirmek, depolarınızın ve savunma binalarınızın daha iyi korunmasına yardımcı olur.

Ek olarak inşaatçı binaları da özenli bir şekilde konumlandırılmalıdır. Haritanın uç noktalarına bunları taşımak, düşmanın saldırmaya zaman bulamamasına yardımcı olabilir. Böylece kaynaklarınız kayıp edilse bile kupalarınızı korumanız mümkün hale gelir.