Clash Of Clans 9 Seviye Köy Düzeni

0

Clash of Clans 9 seviye köy düzeni verimli bir şekilde oyunu oynamak ve köyünüzü hızlı biçimde geliştirebilmeniz için oldukça önemlidir. Özellikle ilk seviyelerde güzel bir köy düzeni kurmak, ilerleyen seviyelerde de kendinizi kolayca geliştirmenize yardım eder. Çünkü düşman birlikleri size saldırdığında kaynakları daha az yağmalamalarını daha az kupa kaybetmenizi sağlar.

Clash of Clans oyuncuları bugün dünya çapına yayılmış durumdadır. Seviyesi fark etmeden her biri eğlenirken köyünü geliştirmek, diğer oyuncuları geçebilmek ister. Bunun için nasıl bir köy düzeni oluşturduğunuzun önemi oldukça büyüktür. Zira doğru bir köy düzeni altın, kara iksir ve iksir kaynaklarınızı hiç kaybetmemenize veya mümkün olduğu kadar korumanıza destek olur.

Clash of Clans 9 seviye köy düzeni bu bakımdan büyük bir önem taşır. Düşünmeden köy düzeni oluşturmak, daha fazla kaynak kaybetmenize, böylece kendinizi geliştirememenize yol açar. Bu bakımdan bazı köy koruma önerilerini bilmek ve özen göstermek tavsiye edilir. Bu süreçte görsel olarak bazı görselleri incelemek de size yardımcı olabilir. Çünkü diğer oyuncuların savunma planlarını görmek, sizin de kendinize göre bir tane oluşturmanızı sağlar.

Kopyala

Kopyala

Kopyala

Kopyala

Kopyala

Clash of Clans 9 Seviye Köy Düzeni Nasıl Olmalı?

Clash of Clans 9 seviye köy düzeni savunma amaçlı nasıl kurulur diyorsanız, bunun öncesinde bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken bazı konular olduğu bilinmelidir. İlk olarak oyundaki binaların ve askeri birimlerin neler olduğu bilmek önerilir.

Özellik

Açıklama

Belediye Binası

9. Seviyeye Yükseltilmeli

Sur Duvarları

9. Seviyeye Yükseltilmeli

Savunma Binaları

Top, Büyücü Kulesi, Hava Savunması, Tesla, Bomba Kulesi, Dev Bomba Ve Havan

Askeri Birlikler

Barbar, Okçu, Dev, Goblin, Duvar Yıkıcı, Balon, Büyücü, Ejderha

Kaynak Üretme Yerleri

Altın Madeni, İksir Toplayıcı ve Kara İksir Sondajı

Depolar

Altın Deposu, İksir Deposu ve Kara İksir Deposu

Askeri Binalar

Kışla, Kara İksir Kışlası, Laboratuvar, İksir Fabrikası, Kara İksir Fabrikası, Klan Kalesi

Savunma Binaları

Belediye binası, savunma binaları ve savunma binaları merkezde, surların arkasında olmalı

CoC 9 seviye köy düzeni üzerine daha çok fikir edinmek istiyorsanız bunları bilmek tavsiye edilmektedir. Böylece oyunda yer alan askeri birimleri ve binaları da görmeniz mümkündür.

Clash of Clans 9 Seviye Köy Düzeni Savunma Esnasında Nelere Dikkat Edilmeli?

CoC 9 seviye köy düzeni savunma yönelik olarak nasıl yapılabilir pek çok oyuncu tarafından düşünülen konular arasındadır. Bu çerçevede bilinmesi tavsiye edilen çok sayıda ayrıntı yer alır. Bu sayede köyünüz daha verimli ve hızlı biçimde ilerleyebilir.

Savunma yapılarını bir veya iki kat sur ile çevirme bunlardan ilkidir. Her savunma binası yok olmadan önce düşman birimlerine daha fazla hasar verebilmelidir. Surlar ile onları çevirmek bu bakımdan büyük bir önem taşır. Çünkü böylece düşman ilk olarak surları kırmak zorunda kalacak, bu esnada savunma biriminiz düşmanlara zarar verebilecektir. Bu nedenle topçu ve okçu kulesi de dahil her savunma binası surların arkasında olmalıdır.

İkinci dikkat edilmesi gereken nokta ise farklı savunma binalarının değişik saldırı tiplerine sahip olabildiğidir. Örnek olarak okçu kulesi ve topçu birimlere tek tek zarar verir, ancak havan topu ve büyücü kulesi saldırdığı zaman daha fazla üniteyi etkiler. Dolayısıyla havan topları ve büyücü kuleleri mümkün olduğu kadar merkezi konumda olmalıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=ZWMhVnKXQ3c

Binaların Doğru Şekilde Konumlandırılması

Binaların doğru bir şekilde konumlandırılması, Clash of Clans 9 seviye köy düzeni oluşturma esnasında önemli konulardan bir tanesidir. HP’si daha yüksek olan birimleri diğer binaların etrafına yerleştirmek, deponuza ve savunma birimlerinize daha iyi bir koruma sağlayabilir.

Ayrıca daha çok kupa kaybetmemek için inşaatçı yapıları da haritaların uç köşelerine götürülmelidir. Böylece düşman birimleri onlara saldırmak için yeterli zamanı bulamayabilir.