Bir İnsanın Fikrini Değiştirmek İçin Dua – İkna Etme Duası

0

Bir şey çok istendiğinde ikna etme duası nasıl yapılır ya da bir kişinin fikrini değiştirme için hangi dua okunur gibi sorular pek çok insan tarafından sorulmaktadır. Örnek olarak anne-babalar çocuklarını kötü bir davranıştan vazgeçirmeye ikna etmek ya da bir şeyi yapmasını teşvik etmek için bunu okumak isteyebilmektedir. Ders çalışmıyorsa ders çalışmaya ikna olması da yine arzulanabilmektedir.

Ancak sadece bununla da sınırlı değildir. Birbiri seven kişiler de sevgilerine karşılık bulmak istemektedir. Bir iş başvurusu yapmadan önce de bir insanın fikrini değiştirmek için okunacak dua isteyenler bulunabilmektedir.

Bu kapsamda okunabilecek pek çok dua yer almaktadır. Her birini ezbere düzenli bir şekilde okumanız mümkün olmaktadır. Allahü Teala’ya yalvararak ve elinizi açarak, muradınızı elde etmeniz mümkündür.

İkna Etme Duası Olarak Neler Okunabilir?

İnsanlar farklı sebeplerden dolayı karşısındaki kişiyi bir şeye yönelik ikna etmek isteyebilmektedir. Her şey Allahü Teala’nın izni ile olduğu için düzenli olarak dua okumak ve ona el açmak gerekmektedir. Kişiler ezberinde bulunan tüm duaları buna yönelik olarak okuyabilmektedir.

Ayrıca yine Kur’an-ı Kerim okuduktan sonra dua ederken, duanızda buna yer vermeniz de mümkün olmaktadır. Ancak unutulmaması gereken bir konu büyü yapmanın İslam dininde haram olduğudur. Bu nedenle tüm Müslümanların büyüden uzak durması gerekmektedir.

Fatiha Suresi ile İkna Etme 

Eğer bir insanı ikna etmeye çalışıyorsanız, bunun için okuyabileceğiniz çok sayıda dua bulunmaktadır. Fatiha suresi de bunlardan bir tanesi olmaktadır. Ancak ilk olarak bir şeyin hayır mı şer mi olduğunu sadece Allahü Teala’nın bildiği hatırlanmalıdır. Dolayısıyla kişiler kendisi için hayırlısını istemelidir.

Örnek olarak bir kişiyi sizi sevmesi için ikna etmek istiyorsanız, bunun belki sizin ya da onun için hayırlı olmayabilir. Bu nedenle her ikiniz için de hayırlıysa olmasına yönelik eller açılmalıdır. 

Fatiha suresi kolay bir şekilde ezberlenebilmektedir. Kolay olduğu için zorluk çekmeden akılda tutulabilmektedir. Bu nedenle her yerde okunabilmektedir. Nasıl okunduğunu mera ediyorsanız şöyledir:

  1. Elhamdulillâhi rabbil’alemin,
  2. Errahmânir’rahim, Mâliki yevmiddin, 
  3. İyyâke na’budu Ve iyyâke neste’în,
  4. İhdinessirâtal mustakîm, Sirâtallezine en’amte aleyhim,
  5. Ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn.

Dua böylece okunduktan sonra da amin denilmektedir. İkna etme duası olarak çok tercih edilir.

Duanın pek çok fazileti olduğu bilinmektedir:

  1. Mikrop, hastalık, haset ve nefret gibi tüm manevi belaları uzaklaştırmaktadır.
  2. Haset, kibir, ucub ve gurur gibi hastalıklara şifa olmaktadır.
  3. Fiil ve davranıları zaptetmekte, sözleri de düzene sokmaktadır. 

Bunun yanı sıra her gün sabah namazının farzı ile sünneti arasında 41 kere Fatiha suresi okuyan kişinin makam ve mevki sahibi olacağı, fakirlik görmeyeceği, hastaysa şifa zayıfsa kuvvet bulacağı söylenmektedir. Emniyet içinde olacağı, izzet ve şeref elde edeceği ve her farz namazlar sonrasında 7 Fatiha okuyan kişiye hayır kapıları açılacağı belirtilmektedir.

S.S.S.

Bir Kişiyi İkna Etmek İçin Hangi Dualar Okunabilir?

İkna etme duası olarak kişiler ezbere bildiği tüm duaları okuyabilmektedir. Ayrıca Fatiha suresini de yine bu kapsamda okumak söylenmektedir.

Bir Kişiyi İkna Etmek İçin Ne Zaman Dua Edilebilir?

Bir insanın fikrini değiştirme için dua etmek istiyorsanız günün her saatinde okumanız mümkündür. Ancak İslam dininde duaların makbul olduğu zaman aralıkları olduğu da unutulmamalıdır.
Seher vakitleri, mübarek gün ve geceler, cuma günü öğle ve ikindi arası, ramazan gün ve geceleri, iftar zamanı gibi vakitlerin daha tesirli olduğu bilinmektedir.