Clash Of Clans 14 Seviye Köy Düzeni

0

Clash of Clans 14 seviye köy düzeni nasıl en üst verim alacak şekilde kurulabilir? Oyuna yeni başlayan kişiler sıklıkla doğru bir köy planının nasıl olması gerektiğini düşünür. Estetik kaygılara göre bir düzen oluşturmak genellikle memnun kalmayacağınız sonuçlar almanıza yol açar. Çünkü bir saldırı olduğu zaman daha fazla kupa ve kaynak kaybetmiş şekilde çıkarsanız.

Eğer köyünüzün üst sıralarda olmasını istiyorsanız kupalarınız, geliştirmeleri zaman kaybetmeden yapmak istiyorsanız altın, iksir ve kara iksir kaynakları çok önemlidir. Bunları etkili bir şekilde korumak seviyesi ne olursa olsun her oyuncu için çok önemlidir.  Güçlü ve etkili bir köy planı, düşman birlikleri saldırdığında en az hasar ve kayıp ile çıkmanıza olanak tanır.

Oyuna yeni başlamışsanız ve Clash of Clans 14 seviye köy planı nasıl kurulmalı diyorsanız yazımızı kontrol ederek püf noktalara ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu süreçte gerek internetten gerekse oyundan farklı oyuncuların köy düzenlerini incelemek de tavsiye edilir. Bu sayede neyi nasıl yapabileceğiniz hakkında fikir edinebilir, buna göre siz de bir köy planı kurabilirsiniz.

Clash Of Clans 14 Seviye Köy Düzeni Kopyala

Aşağıda yer alan butona tıklayarak, Clash Of Clans 14 Seviye Köy Düzeni Kopyala işlemini yapabilirsiniz.

KOPYALA

KOPYALA


KOPYALA


KOPYALA

Clash Of Clans 14 Seviye Köy Planı Özellikleri

Clash of Clans 14 seviye köy planı nasıl kurulmalı sorusuna yanıt vermeden önce oyun hakkında bazı detayları bilmek önerilir. Böylece hem oyunu yakından tanıyabilir hem de nasıl bir köy düzeni oluşturabileceğiniz hakkında fikirler alabilirsiniz.

ÖzellikAçıklama
Belediye Binası13. Seviyeye Yükseltilmeli
Sur Duvarları13. Seviyeye Yükseltilmeli
Savunma BinalarıTop, Büyücü Kulesi, Hava Savunması, Tesla, Bomba Kulesi, Dev Bomba Ve Havan
Askeri BirliklerBarbar, Okçu, Dev, Goblin, Duvar Yıkıcı, Balon, Büyücü, Ejderha
Kaynak Üretme YerleriAltın Madeni, İksir Toplayıcı ve Kara İksir Sondajı
DepolarAltın Deposu, İksir Deposu ve Kara İksir Deposu
Askeri BinalarKışla, Kara İksir Kışlası, Laboratuvar, İksir Fabrikası, Kara İksir Fabrikası, Klan Kalesi
Savunma BinalarıBelediye binası, savunma binaları ve savunma binaları merkezde, surların arkasında olmalı

Tabloyu incelerseniz, oyunda yer alan binalar ve askeri birimler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca Clash of Clans 14 seviye köy planı savunma hakkında da birkaç püf noktaya ulaşabilirsiniz.

Clash Of Clans 14 Seviye Köy Planı Kurarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Clash of Clans her geçen gün yeni oyuncuları içerisine çeken, hala popüler olan bir oyundur. Eski oyuncuların güzel ve etkili köy savunmaları olsa da yeni oyuncular bu konuda birçok soru işaretine sahip olabilir.

Burada söylenebilecek dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi savunma binalarının etrafını surlar ile çevirmedir. Bu bir kat ya da iki kat şeklinde, sizlerin isteklerine göre düzenlenebilir. Surlar düşmanın savunma yapısına hemen saldırmasını engelleyecektir. Örnek olarak surlar arkasındaki bir topçuya saldırmadan önce düşman ilk olarak surları kırmalıdır. Bu esnada sizin binalarınız onlara daha fazla zarar verebilir.

Ek olarak bilinmesi gereken bazı detaylar da vardır. Bunlardan bir tanesi tüm savunma binalarında saldırı türlerinin farklılaştığıdır. Örnek ile açıklamak gerekirse okçu kulesi ya da topçu gibi bazı binalar her düşman ünitesine tek tek saldırır. Ancak havan topu ya da büyücü kulesi alan hasarına sahiptir. Böylece bir alanda mevcut olan düşman birimlerine toplu zarar verebilir.

Alan hasarı verebilen savunma binaları daha gerilerde olursa daha güvenli bir şekilde düşmanlara saldırabilir. Diğer savunma binalarını destekleyerek güçlü bir savunma yapmanıza olanak tanıyabilir.

 İnşaatçıların Uzak Yerlere Konumlandırılması

İnşaatçı binalarının uzak noktalara konumlandırılması da Clash of Clans 14 seviye köy planı savunma esnasında önemlidir. Bunun sebebi çoğu oyuncunun depolara odaklanarak birimlerini haritaya yerleştirmesidir.

Eğer tüm binalarınız yok olursa düşman bir kupa kazanmaktadır. Bunu önleme için inşaatçılar haritanın uzak yerlerinde olursa zaman dolmadan düşman bunlara ulaşamayabilir. Böylece daha az kupa kayıpları yaşanabilir.