Clash Of Clans 13 Seviye Köy Düzeni

0

Clash Of Clans 13 seviye köy düzeni doğru bir şekilde nasıl kurulur? Bu soru genellikle oyuna yeni başlayan oyuncuların aklında olan bir konudur. Çünkü her ne kadar eğlence ve zaman geçirme için oynansa da herkes köyünü büyütmek ve güçlendirmek ister. Bunun için kupa sayısı ve kaynak toplanması önemlidir. Dolayısıyla düşman size saldırdığı zaman bunları etkili şekilde koruma yöntemlerine özen gösterilmelidir.

Zira güçlü bir savunma planı kurarsanız, düşman birlikleri size saldırdığı zaman en az kaynak ve kupa kayıpları yaşayabilirsiniz. Her ne kadar uzun süredir Clash of Clans oynayan kişiler güzel savunma planlarına sahip olsa da henüz başlayanlar birkaç püf noktaya ihtiyaç duyabilir. Bu sayede altın, iksir ve kara iksir gibi kaynaklar daha iyi bir şekilde korunabilir.

Eğer neler yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız, Clash Of Clans 13 seviye köy düzeni için  bu yazımızı kontrol edebilirsiniz. Bunun yanı sıra diğer oyuncuların köy planlarına oyundan ya da internetten bakarak bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Clash Of Clans 13 Seviye Köy Düzeni Örnekleri

Kopyala

Kopyala

Kopyala

Kopyala

Kopyala

Kopyala

Kopyala

Clash Of Clans 13 Seviye Köy Planı Özellikleri

Clash Of Clans 13 seviye köy planı nasıl kurulur konusuna geçmeden önce oyunda yer alan bazı binalar ve askeri birlikler hakkında fikir sahibi olmak önerilir. Bunlar oyunu daha yakından tanımanıza olanak tanır.

Özellik

Açıklama

Belediye Binası

13. Seviyeye Yükseltilmeli

Sur Duvarları

13. Seviyeye Yükseltilmeli

Savunma Binaları

Top, Büyücü Kulesi, Hava Savunması, Tesla, Bomba Kulesi, Dev Bomba Ve Havan

Askeri Birlikler

Barbar, Okçu, Dev, Goblin, Duvar Yıkıcı, Balon, Büyücü, Ejderha

Kaynak Üretme Yerleri

Altın Madeni, İksir Toplayıcı ve Kara İksir Sondajı

Depolar

Altın Deposu, İksir Deposu ve Kara İksir Deposu

Askeri Binalar

Kışla, Kara İksir Kışlası, Laboratuvar, İksir Fabrikası, Kara İksir Fabrikası, Klan Kalesi

Savunma Binaları

Belediye binası, savunma binaları ve savunma binaları merkezde, surların arkasında olmalı

Eğer sizinle paylaştığımız tabloyu incelerseniz, oyun hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun sonucunda oyunu daha güzel, verimli bir şekilde oynayabilirsiniz.

 

Clash Of Clans 13 Seviye Köy Planı Kurarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle oyunu yeni oynamaya başlayan kişiler başlangıçta düşünmeden köy planları oluşturur. Bu da bir saldırı alındığında mutsuz olmaya neden olur. Çünkü güzel bir plan oluşturmazsanız kaybedeceğiniz kaynaklar ve kupalar daha fazla olacaktır. Bunların hiç yaşanmaması ya da mümkün olan en az derecelere inmesini istiyorsanız dikkat etmeniz gerekenler vardır.

Bu ipuçlarından bir tanesi tüm savunma binalarının surlar ile çevrilmesidir. Surlar bir kat ya da iki kat şeklinde isteğe göre olabilir. Bu sayede düşman birlikleri savunma binasına, örneğin topçuya saldırmadan önce surları kırmak zorunda kalacaktır. Bu da size zaman kazandırarak daha fazla birime zarar vermenize yardım eder.

Ayrıca binalar yerleştirilirken saldırı tiplerinin her savunma binasında ayrı olduğu da bilinmelidir. Örnek vermek gerekirse okçu kulesi ve topçular, her saldırısında sadece bir düşmana zarar verir. Ancak büyücü kulesi ya da havan topu böyle değildir. Bir saldırıda birden fazla kişiye hasar sağlar. Bunların arkada olması alan hasarı sayesinde daha fazla birimi yok etmelerine imkan tanır.

 

İnşaatçıların Uzak Yerlere Yerleştirilmesi

İnşaatçıların uzak yerlere yerleştirilmesi de Clash Of Clans 13 seviye köy planı savunma için oldukça önemlidir. Zira genellikle düşmanlar saldırmaya inşaatçılardan değil, depolardan başlar.

Bilindiği gibi tüm binalar yok edildiğinde bir kupa kazanılır. Eğer inşaatçılar köy planının en uç noktalarında olursa düşman doğal olarak bunlara saldırmak için yeterli zamanı bulamayabilir. Böylece saldırıdan daha az kupa kaybetmiş şekilde çıkabilirsiniz.