Clash Of Clans 12 Seviye Köy Düzeni

0

Clash Of Clans 12 Seviye Köy Düzeni nasıl olmalı hakkındaki sorular Günümüzde özellikle yeni Clash of Clans oynamaya başlayan kişiler tarafından sıklıkla sormaktadır. Her ne kadar eğlenmek, zaman geçirmek için bu oyun oynansa da herkes köyünü geliştirmek, daha güçlü bir köye sahip olmak ister. Bunun için nasıl bir köy planı kurduğunuz önemlidir. Çünkü güzel bir plan kurarsanız düşman saldırdığı zaman daha az kupa ve ganimet kazanabilir.

Oyuna yeni başlayan oyuncular, nelere dikkat etmesi gerektiğinin farkında olmayabilir. Dolayısıyla birkaç püf noktaya bakmak, oyunu daha verimli bir şekilde oynamanıza yardımcı olur. Böylece iksir, altın madeni ve kara iksir gibi kaynaklar daha verimli bir şekilde korunabilir.

Bu yazımızı kontrol ederek, plan oluştururken nelere dikkat etmeniz gerektiğini kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Ek olarak oyunda ya da internette birkaç görsele göz atabilir, böylece diğer oyuncuların nasıl bir köy düzeni kullandığını görebilirsiniz. Peki, Clash Of Clans 12. Seviye Köy Düzeni nasıl olmalı?

Clash Of Clans 12 Seviye Köy Düzeni Örnekleri

Kopyala

Kopyala

Kopyala

Kopyala

Kopyala

Kopyala

Kopyala

CoC 12 Seviye Köy Düzeni Özellikleri

Clash of Clans 12 seviye köy düzeni savunma için oldukça önemlidir, ancak nelere dikkat etmeniz gerektiğine geçmeden önce oyun içinde bazı dikkat edilmesi, bilinmesi gereken ayrıntılar yer almaktadır.

Özellik Açıklama
Belediye Binası 12. Seviyeye Yükseltilmeli
Sur Duvarları 12. Seviyeye Yükseltilmeli
Savunma Binaları Top, Büyücü Kulesi, Hava Savunması, Tesla, Bomba Kulesi, Dev Bomba Ve Havan
Askeri Birlikler Barbar, Okçu, Dev, Goblin, Duvar Yıkıcı, Balon, Büyücü, Ejderha
Kaynak Üretme Yerleri Altın Madeni, İksir Toplayıcı ve Kara İksir Sondajı
Depolar Altın Deposu, İksir Deposu ve Kara İksir Deposu
Askeri Binalar Kışla, Kara İksir Kışlası, Laboratuvar, İksir Fabrikası, Kara İksir Fabrikası, Klan Kalesi
Savunma Binaları Belediye binası, savunma binaları ve savunma binaları merkezde, surların arkasında olmalı

 

Bu tabloya göz atmak, Clash of Clans oyunu hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmanıza yardımcı olur. Ayrıca savunmayı nasıl yapabileceğiniz hakkında da size fikirler sunar.

Clash of Clans 12 Seviye Köy Düzeni Kurarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düşünmeden, hızlı bir şekilde köy planı kurmak genellikle sonuçlarından memnun kalmamaya yol açar. Çünkü bir saldırı aldığınız zaman kaybettiğiniz kaynaklar ve kupalar daha fazla olacaktır. Kayıplarınızı en az seviyelere indirgemek istiyorsanız, bazı püf noktalara özen göstermeniz şarttır.

Söz konusu püf noktalardan bir tanesi topçu, okçu kulesi ve diğer tüm savunma binalarını surlar içine almadır. Bu bir ya da iki kat şeklinde düzenlenebilir. Savunma binalarını surlar ardına almak, düşman saldırısı sırasında yıkılmadan önce daha fazla saldırmasına, düşmana zarar vermenize yardımcı olur. Böylece daha verimli bir savunma gerçekleştirilebilir.

Ek olarak her savunma binasının hasarının farklı olduğu da bilinmelidir. Topçu ve okçu kulesi her bir üniteye tek tek zarar verir, ancak büyücü kulesi ve havan topu alan hasarına sahiptir. Alan hasarı vurabilen binaları merkeze, daha gerilere almak daha etkili bir Köy düzeni gerçekleştirmeniz için önerilmektedir.

İnşaatçı Binalarının Uç Noktalara Yerleştirilmesi

İnşaatçı binalarının haritanın köşelerine konumlandırılması da Clash of Clans 12 seviye köy düzeni savunma gerçekleştirmeniz için önemlidir. Çünkü genellikle düşmanlar inşaatçı binalarına odaklanmadan depoların olduğu yerlere yönelmektedir.

Tüm binalar yok olursa düşman bilindiği gibi bir kupa kazanır. Eğer bunu önlemek istiyorsanız inşaatçılar haritanın köşelerine yerleştirilmiş olmalıdır. Bu sayede düşman birlikleri tüm binaları yok etmek için gerekli zamanı bulamayacaktır.