Clash Of Clans 11 Seviye Köy Düzeni

0

Clash of Clans 11 seviye köy düzeni iyi bir oyun deneyimi açısından oldukça önemli pozisyonda yer alır.  Clash of Clans oynayan pek çok oyuncu bu soruyu sık sık sorar. Çünkü bu oyun eğlence amaçlı olsa da birçok kişi aynı zamanda köyünü geliştirmek, güçlü bir köye sahip olabilmek ister. Köy planının doğru bir biçimde kurulması bu bakımdan önemlidir. Böylece düşman size saldırdığı zaman birlikleri daha az hasar verebilir. Böylece ganimet ve kupa kaybınız minimum seviyelerde olabilir.

Bir Clash of Clans oyuncusunun seviyesi ne olursa olsun her zaman oyuncular köylerini verimli şekilde geliştirmek, saldırı alsa bile kayıplarını minimum seviyelere indirgemek ister. Altın madeni, iksir ve kara iksir gibi kaynakları kaybetmemek oldukça önemlidir. İlk seviyelerde güzel bir köy düzeni kurmak bu bakımdan bilinmesi gereken bir konudur.

Bunun üzerine özen gösterilmesi gereken çok sayıda detay yer almaktadır. Bunlara özen göstermek köyünüzü etkili bir şekilde korumanıza fırsat tanır. Ayrıca farklı oyuncuların nasıl bir köy planı yaptıklarına bakmak da sizin neler yapabileceğinizi görmenize yardım edebilir.

Clash Of Clans 11 Seviye Köy Düzeni Örnekleri

Kopyala

Kopyala

Kopyala

Kopyala

Kopyala

Kopyala

Kopyala

Kopyala

Kopyala

Clash Of Clans 11 Seviye Köy Düzeni Özellikleri

CoC 11 seviye köy düzeni savunma konusuna geçmeden önce bilinmesi gereken çok sayıda konu yer almaktadır. Genel anlamda aşağıdaki tablo incelenirse bunlar öğrenilebilir.

Özellik

Açıklama

Belediye Binası

11. Seviyeye Yükseltilmeli

Sur Duvarları

11. Seviyeye Yükseltilmeli

Savunma Binaları

Top, Büyücü Kulesi, Hava Savunması, Tesla, Bomba Kulesi, Dev Bomba Ve Havan

Askeri Birlikler

Barbar, Okçu, Dev, Goblin, Duvar Yıkıcı, Balon, Büyücü, Ejderha

Kaynak Üretme Yerleri

Altın Madeni, İksir Toplayıcı ve Kara İksir Sondajı

Depolar

Altın Deposu, İksir Deposu ve Kara İksir Deposu

Askeri Binalar

Kışla, Kara İksir Kışlası, Laboratuvar, İksir Fabrikası, Kara İksir Fabrikası, Klan Kalesi

Savunma Binaları

Belediye binası, savunma binaları ve savunma binaları merkezde, surların arkasında olmalı

Tabloyu incelerseniz Clash of Clans oyunu hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Böylece Clash of Clans 11 seviye köy düzeni üzerine de bir fikir edinebilirsiniz.

CoC 11 Seviye Köy Düzeninde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer CoC 11 seviye köy düzeni düşünmeden, hızlı bir şekilde oluşturulursa büyük olasılıkla sonuçları mutluluk verici olmayacaktır. Çünkü bir düşman size saldırdığında daha fazla ganimet ve kupa toplayabilecektir. Bu gibi durumların önlenmesi için köy düzeni oluşturmada dikkat edilmesi gerekenleri bilmek önerilir.

Bunlardan bir tanesi okçu kulesi ve topçu da dahil olmak üzere, tüm savunma binalarının bir veya iki kat sur içerisine alınmasıdır. Çünkü böylece düşman birlikleri savunmalara saldırmadan önce surları yıkmak zorunda kalacaktır. Böylece savunma yapıları daha fazla düşman birliğine zarar verme imkanı bulabilir.

Ayrıca unutulmaması gereken bir konu, her savunma binasının farklı bir saldırı tipine sahip olduğudur. Topçular ve okçu kuleleri aynı zamanda tek bir birime zarar verebilir. Ancak havan topu, büyücü kulesi gibi birimler birden fazla birime aynı anda hasar sağlayabilir. Bu bakımdan alan hasarına sahip olan binaların daha gerilere, merkezi konumlara yerleştirilmesi önerilir. Böylece savunma da daha verimli bir şekilde yapılabilir.

İnşaatçı Yapılarının Doğru Bir Şekilde Konumlandırılması

İnşaatçı yapılarının doğru biçimde konumlandırılması da Clash of Clans 11 seviye köy düzeni savunma için önemli konulardan bir tanesidir. Çünkü tüm binalar yok olursa düşmanlar bir kupa kazanmaktadır. Tüm yapıların yok olmasını önlemek için inşaatçılar harita köşelerine yerleştirilmelidir.

Çoğu oyuncu saldırdığında inşaatçılara odaklanmaz, bu nedenle köşelerde bulunan inşaatçı binaları daha az kupa kaybetmenize yardımcı olabilir.