Aferin Sinüs Ne İşe Yarar?

0

Aferin sinüs ağızdan alınan film tablettir. İlacın etkin maddesi her film kaplı tablette 500 mg parasetamol, 30 mg psödoefedrin hidroklorür ve 1.25 mg triprolidin hidroklorür içermektedir. Bunun yanı sıra yardımcı maddeleri ise,

 1. Prejelatinize Nişasta, 
 2. Povidon, Krospovidon,
 3. Stearik Asit,
 4. Magnezyum Stearat,
 5. Mikrokristalin Selüloz,
 6. Hidroksipropilmetil Selüloz,
 7. Titanyum Dioksit,
 8. Kinolin Sarısı
 9. Alüminyum Lak,
 10. İndigo Karmin

Şeklindedir. Eğer Aferin Sinüs etkin ya da yardımcı maddelerine karşı alerjen durumlar varsa, bu ilaç alınmamalıdır.

Aferin Sinüs Yorumları Nasıl?

Aferin Sinüs Yorumları Nasıl?

Günümüzde imal edilen çok sayıda ilaç yer alır. Pek çok kişi kullanmadan önce daha önce bunu alanların yorumlarını merak edebilir. 

Eğer Aferin Sinüs kullanıcı yorumları nasıl diyorsanız, Google üzerinden yapacağınız bir arama ile birçok sonuca hemen ulaşabilirsiniz. Ancak bu yorumları dikkatli şekilde değerlendirmek her zaman tavsiye edilir. Çünkü sizi yanlış yönlendirmesi muhtemeldir.

Örnek olarak ilacı doktora gitmeden kullanan bir kişi veya tedavi planın dışına çıkan bir hasta etkilerini görmeyebilir veya yan etkiler gözlemlenebilir. Bunun dışında yanlış kullanan bir insan nasıl aldığını anlatırsa siz de hatalı kullanabilirsiniz.

Bu nedenle Aferin Sinüs kullanıcı yorumları internetten kolay şekilde bulunabilecek olsa da dikkatli olması, sadece doktorun tavsiyesine göre hareket edilmesi tavsiye edilir.

Aferin Sinüs Fiyat

Aferin Sinüs fiyatlarını tablomuzdan güncel olarak görebilirsiniz. Her ilacın fiyatı farklı olduğu için insanlar eczaneye gitmeden önce fiyatlarını merak edebilir. Ancak en doğru fiyat için Eczane’ye gitmeniz kaçınılmazdır. Aferin Sinüs’te aşağıdaki tabloyu inceleyerek, bir fikir sahibi olmanız mümkündür. 2024 yılı itibari ile güncel fiyatı 92₺‘dir. Arşiv fiyat bilgileri için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

Sene Fiyat

2023

55,52 TL
2022 55,52 TL
2021 20,51 TL
2020 15,76 TL

Sinüs fiyat ne kadar diye bir araştırma yapıyor iseniz tabloyu inceleyerek, bir fikir sahibi olabilirsiniz. 

Aferin Ne İşe Yarar?

Bu ilaç üst solunum yollarını açıcı etki göstermektedir. Bu bakımdan,

 1. Alerjik nezle,
 2. Alerjik olmayan sürekli nezle,
 3. Soğuk algınlığı,
 4. Grip,

Gibi durumların belirtilerinde kullanılır. 

Sağlık Sektörü için SEO - Webonya SEO Ajansı

Aferin Sinüs Nasıl Kullanılır?

Aferin Sinüs günde kaç kez kullanılır gibi sorular, ilacı almadan önce pek çok kişi tarafından sorulabilir. Ancak ilaçlar kişilere, onların hastalıklarına ve bünyelerine göre reçete edilmektedir. Dolayısıyla kullanım kişiden kişiye göre değişir. İlaçların doktor reçetesi ile, onların belirttiği tedavi planına uygun devam etmesi gerekir.

Aferin Sinüs Ne işe yarar sorusunun cevaplarından biri ise prospektüs bilgisine göre ağızdan alınır. 12 yaş ve üzeri çocuklar ve erişkinler için 6 saat arayla 1 tablet tavsiye edilir. 24 saatte 4 tablet aşmamalıdır. Uygulama yolu ise tabletlerin bir miktar su kullanılarak yutulması şeklindedir. 

Yine prospektüs bilgisine göre 12 yaş altında kullanım tavsiye edilmez. Yaşlılarda ise yetişkinlerde kullanıldığı miktarda kullanılabilir.

Aferin Sinüs Hangi Durumlarda Kullanılmamalı?

Aferin Sinüs içerisinde bulunan etkin veya yardımcı maddelerine karşı alerjiniz varsa kullanılmamalıdır. Bunun yanı sıra prospektüs bilgisine göre şu şekildedir:

 1. Şiddetli böbrek/karaciğer yetmezliğini olması
 2. Şiddetli koroner arter hastalığı olması
 3. Şiddetli hipertansiyon ve çarpıntının eşlik ettiği hastalıklar olması
 4. Tiroit fonksiyon bozukluğu olması
 5. Göz tansiyonu olması
 6. Şeker hastalığı olması

Bunun dışında kullanılmaması gereken haller de yer almaktadır. Aferin Sinüs ne işe yarar yanıtlarından en önemlileri bunlardır. Dolayısıyla bilinçsiz bir şekilde kullanılmamalıdır.

 Aferin Sinüs Yan Etkileri Neler?

Aferin Sinüs yan etkileri prospektüs bilgilerinde yer almaktadır. Dolayısıyla bilinçsiz bir şekilde kullanılmamalıdır. Prospektüs bilgilerine göre bunlar farklı sıklıklarda görülebilmektedir. Genel olarak şu şekildedir:

 1. Uyku hali
 2. Baş ağrısı
 3. Baş dönmesi
 4. Üst yolunum yolları enfeksiyon belirtileri
 5. Bulantı
 6. Kusma
 7. Uyuşma, karıncalanma ve yanma hissi gibi duyusal bozukluklar
 8. Bağırsak gazı
 9. Karın ağrısı
 10. Kabızlık
 11. Hazımsızlık
 12. Deri döküntüsü, kaşıntı, egzama, alerjik ödem, yüzde, dilde ve boğazda şişlik, yaygın akıntılı döküntüler, el, yüz ve ayakta dantele benzer kızarıklık oluşturan, aşırı duyarlılık
 13. Çok miktarda alındığında karaciğer hasarı

Bunların dışında farklı yan etkiler de vardır. Bu nedenle bilinçsiz bir şekilde kullanılmamalıdır.

Aferin Sinüs Nasıl Saklanır?

Tüm ilaçlarda olduğu gibi çocukların göremeyeceği ve erişemeyeceği yerlerde saklanmalıdır. Ambalajında korunmalı, 25 derece altındaki oda sıcaklığında bulunmalıdır. Eğer üzerinde bulunan son kullanım tarihi geçmişse kullanılmamalıdır. Diğer sağlık yazılarımız için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.