Kusursuz Eyeliner Çekme Yöntemi

0

Kusursuz Eyeliner Çekme Yöntemi

Gözlere eyeliner çekmek beceri ve sabır gerektiren bir makyaj tekniğidir. Mükemmel bir eyeliner gözlere derinlik ve drama katar. Zarafet kazandırırken aynı zamanda yüzün özelliklerini de vurgular. Fakat sürerken yapılan bir hata bu görünüme ulaşmanızı engel olur. Bu yazıda kusursuz eyeliner çekme yöntemi detaylarını paylaşıyoruz!

Öncelikle en kolay sürebileceğiniz eyeliner türünü seçmelisiniz. Likit eyeliner, kalem eyeliner ya da toz olanları kullanabilirsiniz. Açılı bir eyeliner fırçası ile kolayca çekebilirsiniz. Ayrıca bu görünümünü temiz bir sonuç ile bitmesi için fırçayı çok hafif nemlendirebilirsiniz.

Eyeliner Nasıl Sürülür?

Eyeliner sürmeye yeni başlıyorsanız kalem eyelinerlar da oldukça kolaydır. Eğer likit eyeliner kullanacaksanız eğim veren fırçayı eyeliner kabına batırın. Şakaklarınıza bir açı oluşturacak şekilde gözünüzün dış kenarına bu fırçayı yerleştirin. Kanadın üst kısmını oluşturmak için ise az önce çizdiğiniz çizginin üzerine ters çevirerek yerleştirin. Bu iki çizgi arasında kalan boşluğu ise göz kalemi fırçanızla doldurun.

Bant kullanarak da eyeliner çekebilirsiniz. Yaklaşık 2 cm ölçülerinde bir bant kesip kanatların olmasını istediğiniz açıyla gözünüzün dış kenarına yapıştırın. Kılavuz bandının ana hatlarını kullanarak kanadı çizmek için eyeliner ile açılıp kenar boyunca ilerleyin. Çizgiyi üst kirpik çizginiz boyunca uzatın ve bitirin.

Sıvı ve jel şeklinde olan modeller daha çarpıcı bir sonuç verir. Fakat yeni başlayanlar için bunlarla eyeliner sürmek biraz karmaşık olabilir. Daha yumuşak ve daha ince bir bitiş sunan kalem eyelinerlar ise mükemmel bir kontrol sağlar. Bu nedenle yeni başlayanlar için önerilmektedir. Eyeliner makyajın tamamlayıcı unsurlarındandır. Her durum için, günlük doğal makyaj ya da davet gecesinde kullanılabilir. Hangi amaçla makyaj yapıyorsanız buna göre kanatların uzunluğu ya da keskinliği ile oynayabilirsiniz. Eğer likit eyeliner kullanacaksanız birazcık ucunun sertleşmesi için kullanmadan önce birkaç dakika buzdolabında bekletebilirsiniz. Böylelikle sürümü daha kolay olacaktır.

Eğer eyeliner sürerken başka bir yere bulaşırsa bir pamuklu çubuğu herhangi bir nemlendirici kremin ya da vazelinin içine batırın ve bulaşan lekeyi nazikçe silin. Kusursuz eyeliner makyajı sabır ve biraz pratik gerektirir.