Kütük Masa ve Epoksi Masa Arasındaki Fark

0

Evini veya ofisini kaliteli mobilyalar ile dizayn etmek isteyenler Kütük Masa ve Epoksi Masa Arasındaki Fark arasında yol ayrımına gidiyor. Epoksi masalar daha modern ve şık görünmekte. Doğal kütük masalar ise ortamın ağırlığını ve kalitesini gösteriyor. Bu iki farklı modelde hazırlanma sürecinde çeşitli profesyonel işçiliklerden geçmekte.

Ahşap ile birleşen ürünlerde el işçiliği kalitesi ön planda olduğu için satın alacağınız yer de bir o kadar önem taşımakta. Göz atmaya ek olarak işletmenin daha önceki ürünlerini inceleyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

Kütük Masa

Kütük masa modelleri doğal ağaçlar kullanılarak imal edilmektedir. Bu nedenle evlere doğal, geri dönüştürülebilir çözümler sunmaktadır.

Masalar günümüzde her yaşam alanında kullanılmaktadır. Mutfaklardan salonlara kadar farklı yerlerde yararlanılmaktadır. Her ne kadar tüm evlerde olsa da yeni bir eve geçilmişse ya da eskisini değiştirmek isteniyorsa ne tür bir masa alınması gerektiği sıklıkla sorulmaktadır.

Kütük masa modelleri de bu kapsamda tercih edebileceğiniz seçeneklerden bir tanesidir. Birbirinden farklı seçenekleri inceleyebilir, aralarından size en uygun olanları keşfedebilirsiniz.

Kütük Masa’da kalite neye göre belirlenir?

Kalite standartlarını sıralayacak olursak;

 • Masa boyutu
 • Kullanılan ağaç
 • Ağacın tek parça veya bir çok parçadan oluşması (Tek parça ağaç çok daha kıymetli)
 • El işçiliği
 • Satıcı Firma

kriterlerini baz almamız gerekir.

Kütük Masa Fiyatları Ne Kadar?

Bir ev eşyası satın almadan önce kişiler fiyatların ne kadar olduğunu doğal olarak sormaktadır. Kütük masa fiyatları da bu konuda düşünülen başlıklardan bir tanesidir. Günümüzde bu ürünler farklı seçenekler halinde imal edilmektedir. 

Bu nedenle fiyatları da standart olmamaktadır. Üründen ürüne göre bunlar değişmektedir. Ancak masaların uzun ömürlü olması gereken eşyalar olduğu her zaman hatırlanmalıdır. Bu nedenle tercih edilen modeller her zaman kaliteli, birinci sınıf bir  yapıda olmalıdır. Fiyatlar, kütük masa ve epoksi masa arasındaki fark adımında ortalama düzeyde bir kriterdir. Ayrıca ağaç çeşitleri hakkında bilgi almak için en iyi mobilya hangi ağaçtan yapılır sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Eğer yaşam alanlarınızda kütük masalar kullanmak istiyorsanız, size sunduğumuz seçenekleri değerlendirebilir, aralarından sizin için en uygun olanlarını keşfedebilirsiniz.

Epoksi Masa

Epoksi masa modelleri özel ağaçlardan alınan kütüklerin oyularak şekil verilmesi ardından, boşlukların epoksi malzeme kullanılarak doldurulmasıyla elde edilmektedir. Bu masalarda kullanılan epoksi bir polimer türüdür. Tekrar eden alt birimlere sahip büyük moleküllerden oluşan bir grup kimyasal bileşik olarak tanımlanmaktadır.

Günümüzde epoksi, yaşam alanlarında pek çok yerde kullanılmaktadır. Bunlardan bir tanesi de ev eşyalarıdır. Kütük ve Epoksi masalar bunlardan bir tanesi olmaktadır. Tıpkı normal masalar gibi olan bu ürünler, yaşam alanlarında verimli ve işlevsel bir kullanıma olanak tanımaktadır.

Epoksi Masa’da kalite neye göre belirlenir?

Kalite standartlarını sıralayacak olursak;

 • Kullanılan epoksi miktarı
 • Masa boyutu
 • Son adımda ortaya çıkan görüntü
 • Masa kalınlığı
 • İstek üzerine hazırlanması
 • Hazırlayıcı firma

adımlarına ek olarak geçmiş referanslar kriterlerini baz almamız gerekir.

Epoksi Masa Modelleri

Masalar günlük hayatın vazgeçilmez parçalarından bir tanesini meydana getirmektedir. Her insanın masalardan beklentileri farklı olduğu için değişik modeller yer almaktadır. Epoksili masalar da bunlardan bir tanesi olmaktadır. 

Bu masa türleri ilginç tasarımları ve doğal yapıları ile pek çok kişinin ilgisini çekmektedir. Dekoratif bir görüntüye sahip olup yaşam alanlarına retro bir görünüm kazandırmaktadır. Bu ürünler özel ağaçlardan meydana getirilmektedir. Ağaçlara kütük şekli verilerek, üzerine şeffaf bir reçine kaplanmaktadır. Böylece koruyucu bir özelliğe sahip olmaktadır.

Eğer doğal görüntüye sahip olan ürünleri seviyorsanız, epoksi masa modelleri size verimli bir kullanım olanağı sunmaktadır.