Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Önerileri

0

Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük apartman dairelerinde ya da küçük mutfaklarda farklı dekorasyon türleri ile evinizi daha verimli kullanabilirsiniz. Bu verimliliği üst düzeye çıkarmak için küçük mutfaklar için dekorasyon önerileri konumuzda çözümü bulabilirsiniz.

İster tadilat yapıyor olun ister yeni bir eve taşınıyor olun küçük mutfakların kullanımını en üst düzeye çıkarmak için bu mutfaklara küçük sepetler ekleyebilirsiniz. Sepetleri saklama alanları olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca sepetler şeffaf olursa içindekileri de kolayca görebilir ve organize edebilirsiniz.

Son zamanlarda mutfak dekorasyonunda oldukça popüler olan bir başka nokta ise açık dolap sistemidir. Son derece işlevsel olan bu açık raflar tabaklara ve bardaklara erişmeyi de daha kolay hale getiriyor. Ayrıca büyük dolap görüntülerinde de kurtulmuş olursunuz.

Küçük mutfaklarda özellikle dolapların içinde iyi bir şekilde organize olmak oldukça önemlidir. Dolabın içindeki gizli bir alanı bile boşa harcamayı göze alamazsınız. Çeşitli tencere ve tavalar için kapak düzenleyiciler, baharat sınıflandırma sistemleri mutfak depolama alanınızı düzene sokar ve verimli bir kullanım olanağı sunar.

Yemek masası mutfağınızda olmalıysa katlanabilir yemek masalarından kullanabilirsiniz. Duvara monte olan katlanır masalar hem işlevseldir hem de yer kaplamaz. Bununla birlikte hazırlık masaları da kullanılabilir. Küçük bir mutfağınız varsa tekerlekli bir hazırlık tezgâhı alabilirsiniz. Böylece çalışırken ya da misafirler geldiğinde onu kenara itebilirsiniz.

Mutfak dekorasyonunda açık renklere yönelmek mutfağın daha büyük görünmesine neden olacaktır. Tezgahlarda, duvarlarda özellikle hafif bir renk paleti tutmak aynı zamanda küçük bir mutfağın daha açık gözükmesine yardımcı olur. Tezgahınızda kullandığınız pişirme araçlarında da açık tonlar tercih ederseniz buna destek olabilirsiniz. Bu noktada kullanılabilecek en iyi renk beyazdır. Çünkü beyaz renk, ışığın etrafa yayılmasına ve yansımasına yardımcı olur.

Duvarları da kullanabilirsiniz. Ocağın ya da lavabonun üstüne asacağınız tencere rafları, bıçak yuvaları ve açık raflar birçok alanın boş almasına yardımcı olacaktır. Kullanılmayan plastik kapları ve uyumsuz yemek takımlarını ihtiyaç sahiplerine bağışlamakta alan açmak için önemlidir. Birkaç ayda bir kullanılmayan eşyaları taramak ve gerekli yerlere göndererek dolaplarınızda birçok alanı boşaltabilirsiniz.