Kocayı Avucunun İçine Almak İçin Dua

0

Evli kişiler doğal olarak her zaman eşlerinin kendisini daha çok sevmesini, kendini dinlemesini ve daha fazla değer vermesini istemektedir. Bu durumda kocayı avucunun içine almak için dua etmek atılan adımlardan biri. Eğer siz de bunu kocanız için istiyorsanız, okuyabileceğiniz çok sayıda dua yer almaktadır.

Kocayı Avucunun İçine Almak İçin Ne Zaman Dua Okunabilir - Tebbet

Her şey Allahü Teala’nın izniyle olduğu için dua ederek ona el açarsanız, Allah’ın izniyle muradınız kavuşmak mümkündür. Okunabilecek dualar da oldukça geniş olmaktadır. Bilinen tüm dualar ezbere okunabilmektedir. Tebbet de bunların arasında verilmektedir:

 1. Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebb
 2. Mâ eğnâ anhü mâlühû
 3. ve mâ keseb Seyeslâ nâren 
 4. zâte leheb Vemraetühû 
 5. hammâletelhatab Fî cî dihâ 
 6. hablün Min mesed

Eğer bilmiyorsanız Tebbet duası böyle okunmaktadır. Kocayı avucunun içine almak için dua olarak bunu okuduktan sonra ellerinizi açarak dua edilmektedir. Ayrıca Kur’an-ı Kerim okuduktan sonra dua ederken, duanızda buna yer vermeniz de mümkün olmaktadır.

Kocayı Avucunun İçine Almak İçin Ne Zaman Dua Okunabilir?

Kocayı avucunun içine almak için bahsettiğimiz üzere pek çok dua okunabilmektedir. Bunlar günün herhangi bir vaktinde okunabilecek olsa da duaların makbul olduğu zamanlar kaçırılmamalıdır:

 1. Seher vakitleri
 2. Mübarek gün ve geceler
 3. Cuma günü öğle ve ikindi arası
 4. Her günün zeval vakti
 5. Ezan okunurken ve ezanla kamet arasında
 6. Namaz kılarken, secdede iken ve namazlardan sonra
 7. Kur’an-ı Kerim hatim edilince
 8. Hastayken ve sıkılıyken
 9. Oruçluyken
 10. Yağmur yağarken, Kur’an-ı Kerim okunurken

Bunlar duaların makbul olduğu zamanlardan sadece bazıları olmaktadır. 

Kocayı Avucunun İçine Almak İçin Ne Yapılabilir?

Eğer kocanızın sizi daha çok sevmesini, değer vermesini ve sizi dinlemesini istiyorsanız okunabilecek pek çok dua vardır. Bunların dışında hacet namazı kılmak da yine mümkündür. Çünkü bu namaz kişinin bir dilek ya da duasının kabul olması için kılınmaktadır. Aynı zamanda dilek namazı olarak da isimlendirilmektedir.

Bu namaz Müslümanlar için farz değil nafiledir ve kişi isteğine göre kılabilmektedir. Bu iki yahut dört rekat şeklinde kılınabilmektedir. Ayrıca 12 rekat kılınabileceği şeklinde rivayetler de yine yer almaktadır. 

Bu namazı kılmak için kişinin hem gusül hem de normal abdestinin olması gerekmektedir. Bulunuyorsa almak da iyi bir davranıştır. Ayrıca kişiler namaz kılmanın gerekliliklerini de yerine getirmeli, ardından namaza niyet etmelidir. 

Hacet Namazı Nasıl Kılınır?

Kocayı avucunun içine almak için ne yapabilirim diyorsanız, hacet namazı kılınabilmektedir. Çünkü bahsettiğimiz üzere bu bir dilek namazıdır. Her ne kadar daha önce bunu kılanlar nasıl olduğunu bilse bilmeyenler de yer almaktadır. Eğer dört rekat şeklinde kılacaksanız bu şöyledir:

 1. İlk rekatta Allahü Ekber denerek iftitah tekbiri alınmakta, namaza başlanmaktadır. Ardından Sübhaneke okunmakta, euzü-besmele çekilmekte, Fatiha suresi okunmakta, 3 Ayete’l Kürsi okunmaktadır. Sonrasında da rüku-secde gelmektedir.
 2. İkinci rekata kalkıldığı zaman besmele çekilerek Fatiha suresi okunmaktadır. Ardından da sırasıyla İhlas, Felak ve Nas sureleri edilmektedir. Sonrasında da rüku ve secde yapılmaktadır. Oturarak Ettehıyyatü okunmaktadır.
 3. Üçüncü rekata kalkıldığı zaman besmele çekilmekte ve Fatiha okunmaktadır. Ardından da İhlas, Felak ve nas sureleri okunmaktadır. Rüku ve secde yapılmaktadır.
 4. Dördüncü rekata geldiği zaman kişi besmele çekmekte ve Fatiha okumaktadır. Ardından İhlas, Felak ve Nas surelerini sırasıyla etmektedir. Rüku ve secde yapması ardından oturmaktadır. Ettehıyyatü, Salli,-Barik, Rabbena duaları okunmakta ve selam verilmektedir.  

Kocayı avucunun içine almak için ne yapabilirim diyorsanız, hacet namazı böylece kılınabilmektedir.

Hacet Namazı Ne Zaman Kılınır?

Peki hacet namazı ne zaman kılınmaktadır? Bu namaz genellikle Perşembenin Cumaya bağlandığı gece kılınan bir namaz olmaktadır. Bununla birlikte Kandil gecelerinde de kılınabilmektedir. Ayrıca bu zamanları beklemeden, istenen zaman kılmak da yine mümkündür.

S.S.S.

Kocayı Avucunun İçine Almak İçin Hangi Dualar Okunabilir?

Kocayı avucunun içine almak için ezbere bilinen tüm dualar okunabilmektedir. Bunlardan bir tanesi de Tebbet suresi olmaktadır. Ayrıca Kur’an-ı Kerim okunduktan sonra da dualarda buna yer verilebilir.

Kocayı Avucunun İçine Almak İçin Hacet Namazı Kılınabilir Mi?

Eğer kocanızın sizi daha çok sevmesini, değer vermesini ve dinlemesini istiyorsanız hacet namazı kılmanız mümkündür.