Tebbet Suresiyle İki Kişiyi Ayırma – Ara Bozma Duası

0

Ara bozma duası nedir veya nasıl yapılır gibi sorular özellikle anne-babalar tarafından kendilerinin istemediği bir ilişkinin olmaması için sorulmaktadır. Bugün birçok ebeveyn oğlunun ya da kızının belirli bir kişiyle görüşmemesini talep edebilmektedir. Bu arkadaşlık gibi bir ilişki için de geçerli olmaktadır.

Özellikle anne-babalar karşı tarafın niyetlerinden şüpheliyse ya da kötü davranışlarını, kötü özelliklerini görmüşse çocuklarının bir kişi ile görüşmesini istemeyebilmektedir. Bu gibi durumlarda onu karşınıza alarak konuşmak önerilmektedir. İlgili kişi ile neden konuşmasını istemediğinizi nedenleri ile belirtirseniz onun da görmesi mümkündür.

Ayrıca bu süreç içerisinde dua okumak da yine tavsiye edilmektedir, çünkü her şey Allahü Teala’nın izni ve ol demesiyle olmaktadır. Eğer ara bozma duası nedir veya daha başka ne okuyabilirim diyorsanız bildiğiniz tüm duaları okuyabilir, ellerinizi açarak Allahü Teala’ya yakarabilirsiniz.

Tebbet Suresi ile Ayırma Duası

Eğer çocuklarınızın bir kişi ile olan ilişkisini onaylamıyorsanız ve hangi duaları okuyarak çözüm bulabileceğinizi merak ediyorsanız, Tebbet suresi ile ayırma duası bu kapsamda söylenen sureler içerisinde olmaktadır.

Bu dua kolay bir şekilde ezberlenebilen bir yapı taşımaktadır. Kısa olduğu için gün içinde sık sık okumanız da mümkün olmaktadır. Eğer nasıl okunduğunu merak ediyorsanız aşağıda bu incelenebilir:

 1. Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebb
 2. Mâ eğnâ anhü mâlühû ve 
 3. mâ keseb Seyeslâ nâren zâte 
 4. leheb Vemraetühû 
 5. hammâletelhatab
 6. Fî cî dihâ hablün 
 7. Min mesed

Bu bakımdan Tebbet suresi kolay bir şekilde okunabilecek olan bir duadır. 

Tebbet Suresinin Faziletleri Neler?

Tebbet suresi faziletleri oldukça fazla olan bir dua olmaktadır. 7 kere okunması halinde hastalıkların her türlüsünden kurtulmaya yardım etmektedir. Bunun dışında nazar değen kişiler için de okunabilmektedir. Ayrıca şu gibi faziletleri de yine yer almaktadır:

 1. Hasta olan kişiler için şifa bulmak için okunabilmektedir. 
 2. Nazar değen kişilere üç kere okunmalıdır.
 3. Kötü niyetli kişilerin emellerine ulaşmasına engel olmaktadır.
 4. Kötü işlerden ve alışkanlıklardan uzak durulmasını sağlamaktadır.
 5. Allahü Teala’ya yakın olmayı sağlamaktadır.

Bu bakımdan Tebbet suresi düzenli olarak okunması tavsiye edilen dualardan bir tanesi olmaktadır. 

Ara Bozma Duası

Ara bozma duası olarak bildiğiniz tüm dualar okunarak Allahü Teala’ya el açılabilir. Ayrıca Tebbet suresi de okunabilecek dualar arasında verilmektedir. Bunların hepsi gün içerisine düzenli olarak okunabilmektedir. Ancak bir şeyin hayır mı şer mi olduğunu Allahü Teala bildiği için her zaman hayırlısını istemek gerektiği unutulmamalıdır.

Ayrıca ara bozma duası kapsamında dua okunması gerekmektedir. Büyünün İslam dininde haram olduğu her zaman hatırlanmak durumunu taşımaktadır. 

Ara Bozma Duası Ne Zaman Okunabilir?

Günümüzde insanlar bir duayı ne zaman özellikle okuması gerektiğini merak ederek sorabilmektedir. Çünkü dualar günümü herhangi bir saatinde okunabilecek olsa da İslam dininde duaların makbul olduğu zamanlar da bulunmaktadır. Bunları bilmek, kaçırmadan dua etmeniz için önem taşımaktadır:

 1. Seher vakitleri
 2. Mübarek gün ve geceler
 3. Cuma günü öğle ve ikindi arası
 4. Ramazan gün ve geceleri
 5. İftar zamanı
 6. Her günün zeval vakti
 7. Recebin ilk gecesi
 8. Şabanın 15. gecesi
 9. Ezan okunurken ve ezanla kamet arasında
 10. Namaz kılarken, secdede iken ve namazlardan sonra
 11. Kur’an-ı Kerim hatim edilince
 12. Kalbinde incelik hissedildiği zaman
 13. Kabe-i Şerif görüldüğü zaman
 14. Hastayken ve sıkılıyken
 15. Oruçluyken
 16. Yağmur yağarken, ek olarak en önemlisi Kur’an-ı Kerim okunurken

Bu gibi zaman aralıkları duaların makbul olduğu zamanlar olmaktadır. Ayrıca farklı zamanlar da yine bulunmaktadır. Bunları değerli bilmek ve mutlaka elleri açarak dua etmek gerekmektedir. Tebbet suresiyle iki kişiyi ayırma için ne zaman dua edilir diyenler için de bu durum geçerli olmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Ara Bozma Duası Olarak Neler Okunabilir?

Ara bozma duası olarak ezbere bilinen tüm dualar okunabilmektedir. Tebbet de bunun için söylenen surelerden bir tanesi olmaktadır. Dua okuduktan sonra ellerinizi açarak Allahü Teala’ya dua edilmektedir.

Ara Bozma Duası Ne Zaman Okunabilir?

Ara bozma duası gün içerisine her zaman okunabilen bir dua olmaktadır. Bununla birlikte İslam dininde duaların makbul olduğu zamanları bilmek ve bunlarda dua etmek önerilmektedir.

Tebbet Suresiyle İki Kişiyi Ayırma Duası Nasıl Okunur?

Tüm dualarda olduğu gibi içiniz temiz şekilde yürekten isteyerek okumanız gerekir.