Ayetel Kürsi ile Define Bulma

0

Ayetel Kürsi ile define bulma nasıl yapılır gibi sorular, nasıl define bulacağını merak eden kişiler tarafından özellikle sorulur. Eğer define işaretlerini ve anlamlarını bilirseniz nelere bakacağınızı bilerek bir kolaylık elde edebilirsiniz.

Bu kapsamda çok sayıda motif bulunabilir. Tavuk, civciv, ayı ve yılan görülen işaretlerden bazılarıdır. Bunların her birinin anlamı farklılık gösterir. Her ne kadar uzun süredir define arayanlar bunları bilse de yeni olan kişiler bunları bilmeyebilir. Söz konusu motiflerin define hakkında bilgi verdiği söylenir.

Bunun yanı sıra define ararken bazı kullanılan yöntemleri bilmek de kişilere yardımcı olabilir.

Define İşaretleri ve Anlamları Neler?

Define bulmak için kullanılan bir takım dedektörler vardır. Ancak cihazsız define bulmak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunur. İşaretler ve anlamları bu bakımdan oldukça önemlidir. Bu adımlar esnasında Ayetel Kürsi ile define bulma da yaygındır.

Yuvarlak Oyma

Define işaretleri anlamları konusunda görülen simgelerden biri yuvarlak oymadır. Bunun bir mezarı temsi ettiği söylenir.  Ayrıca yapılan işçiliğin mezarın kime ait olduğu konusunda bir fikir vereceği de yine belirtilmektedir.

Yılan 

Yılan simgesi define bulmak isteyenlerin bilmek isteyeceği sembollerden bir tanesidir. Bu figür mezar taşı üzerinde değilse, hazineyi işaret ettiği söylenir. Ancak mezar taşı üzerindeyse doğrudan mezarı gösterdiği belirtilir. 

Yılan figürünün ölçüsü  ve gitmekte olduğu istikametin, yön belirttiği düşünülmektedir. Bu bakımdan yılan sembolü oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Define işaretleri anlamları içinde yılan da bu şekilde açıklanabilir.

Üçgen Şekli

Define ararken görülebilecek sembollerden bir tanesidir. Üçgenin açıları farklılık gösterebilmelidir. Bu konuda açıların ölçülmesi, değişik açının bulunduğu yönün takip edilmesi söylenmektedir. Ayrıca mezarı gösterebileceği de yine belirtilenler arasındadır.

Üzüm Sembolü 

Üzüm sembolü define sembollerinden bir diğeridir. Bunun olduğu bölgeye dikkat edilmesi söylenir. Anlamı oldukça farklılaşmakta olup bunlardan bir tanesi mücevher gibi değerli taşları simgelediğidir. Zenginliği temsil ettiği de yine belirtilmektedir. 

Kuş İşaretleri

Kuş işaretleri define sembolleri anlamları içinde sık sık sorulmaktadır. Bu figürün yapısına göre anlamları da farklı verilir. 

Akrep İşareti 

Her define işaretinin ayrı, farklı bir anlamı vardır. Bunlardan bir tanesi de akreptir. Dolayısıyla dikkatli olunması önerilir. 

Civciv İşareti

Civciv, define ararken görülebilecek sembollerden biridir. 3, 5 ya da 7 gibi farklı sayılarda olabilir. 

Define Nasıl Bulunur?

Define aramak istiyorsanız öncelikle bu konuyla ilgili resmi kuralları bilmeniz gerekir. Zira gerekli izinlerinizin olması şarttır. Bir sonraki adımımız ise yeraltı define nasıl bulunur olabilir.

Define farklı konulara dikkat edilerek incelenir. Örnek olarak coğrafya, toprak yapısı, özellikleri söz konusu yöntemlerden bazılarıdır. Arama yerleri ise oldukça geniştir.

Define Arama Yöntemleri Neler? 

Define arayanlar bunun için farklı yöntemleri kullanır. Cihazsız define bulma için bunları bilmeniz önerilir. Genel olarak bunlar şu şekilde verilebilir:

  1. Define arayan kişiler güneş üzerine düşen yerlere bakmaya özen gösterir. Çünkü güneş önemli bir ipucu olarak görülür.
  2. Kolay kazılabilen, gevşek topraklar da önemli bir işaret kabul edilir. 
  3. Herhangi bir yer, taş ya da yapı benzeri mekanların üzerindeki semboller de define arayanlar için önemlidir. Çünkü bunların her biri ayrı şekilde yorumlanır. Görülebilecek semboller ise oldukça geniştir.

Tüm bunlar genel olarak dikkat edilen konular içerisindedir. Bunun yanı sıra denine işaretleri anlamları değerlendirilirken şu gibi konulara bakılır:

  1. Define ne kadar derinde
  2. Define nerede
  3. Gömü var mı
  4. Hangi yönde
  5. Ne kadar uzaklıkta

Define sembollerinin bu gibi konularda cevap verdiği söylenmektedir.