Stratejist Abdullah Çiftçi Kimdir?

0

Ünlü stratejist Abdullah Çiftçi adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Yayınladığı Youtube videolarının her biri 100-500bin arası izlenme alan Çiftçi, kendisini Stratejist olarak tanımlıyor. 2019 yılının son çeyreğinden itibaren belirlediği konularda nokta atışı tespitler yapan ünlü stratejist hızlı bir şekilde kemik kitlesini tamamladı. En çok bilinen sözlerinden biri ise “ben müneccim değilim, gelişme-sonuç hesabı sayesinde tahminlerde bulunuyorum ve bunlar doğal olarak hedeflerini buluyor” oldu.

Çokca takipçisi bulunan Abdullah Çiftçi‘nin bazı bilgileri:

  • Doğum Yeri: Elbistan, KAHRAMANMARAŞ
  • Yaşadığı Şehir: İSTANBUL
  • Doğum Yılı: 1967
  • Medeni Hal: Evli
  • Eğitim: Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler

Abdullah Çiftçi, youtube kanalı dışında firmalara danışmanlık hizmeti vermektedir. Vatansever bir duruş sergileyen stratejist 1987-1996 yılları arasında TÜBİTAK’ta da görev alması ile biliniyor. Ayrıca çay ile özel bir bağı mevcut.

Abdullah Çiftçi’nin Kariyeri

Çiftçi, Türkiye’de interneti ilk kullananlar arasında yer alıyor. Ayrıca internet hakkında seminer veren ilk kişilerden biri. İnternet hakkında 1994 ve 2000 yılları arasında 70 konferans düzenledi. TÜBİTAK kariyerinin ardından güvenlik, insan kaynakları, temizlik gibi bir çok alanda yöneticilik yapmıştır.

Abdullah Çiftçi’nin Orjinal Sosyal Medya Hesapları

Ünlü Stratejist Çiftçi’nin orjinal sosyal medya hesapları ise merak konusu.