1340 Elif Lam Mim Fazileti

1340 Elif Lam Mim Fazileti oldukça fazladır. Elif Lam Mim, inananlar için derin bir kurtuluş ve selamet getiren özel bir zikirdir. Aynı zamanda Elif Lam Mim Bakara Suresi’nin ilk beş ayeti olarak da bilinmektedir ve bu ayetler inananların çeşitli faziletlerle ve mucizelerle karşılaşmalarına vesile olabilmektedir.

1340 Elif Lam Mim fazileti pek çok Müslüman tarafından merak edilmektedir. 1340 Elif Allah Mim zikri, sıkıntılardan kurtulmayı sağlayabilmekte ve kişiyi Allah’ın rahmetiyle selamete eriştirebilmektedir.

Aynı şekilde inançlı kişiler tarafından 1340 kez Elif Lam Mim’in okunması önerilmekte ve bu kutsal kelimeler iman sahiplerine özel bir lütuf ve koruma sunmaktadır.

1340 Elif Lam Mim Fazileti Nelerdir?

1340 Elif Lam Mim duasının içinde barındırdığı faziletler birçok kişi tarafından merak edilirken özellikle bu dua pek çok kişi tarafından önemsenmekte ve kişiler bu duayı içtenlikle okuyarak faziletlerinden yararlanabilmektedir. 1340 Elif Lam Mim faziletleri şunlardır.

 • Kişinin içsel huzurunu artırarak daha sakin ve mutlu bir hayat sürmesine katkıda bulunmaktadır.
 • Haber bekleyenler için okunması önerilen bu dua, olumlu haberlerin alınmasına vesile olabilmektedir.
 • Zorluklarla karşılaşanlar için okunduğunda kişinin bu zorlukları aşarak zaferle çıkmasına destek olmaktadır.
 • Allah’ın izniyle bu dua rızık kapılarını açabilmekte ve kişiyi maddi sıkıntılardan kurtarabilmektedir.
 • Okuyan kişilere Allah’ın izniyle sağlık ve şifa getirebilmekte, bedensel ve ruhsal iyileşmeye katkı sağlayabilmektedir.

Özellikle düzenli bir şekilde ve 1340 kere okunması dua eden kişinin bu faziletlerden yararlanmasını sağlamaktadır. Ayrıca bu duanın içerdiği sırların keşfedilmesi için derin bir anlayış ve bağlılık ile okunması tavsiye edilmektedir.

313 Fatiha Mucizesi Yaşayanlar başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

1340 Elif Lam Mim Nasıl Okunmalı?

1340 Elif Lam Mim faziletini daha iyi anlamak için dua sırasında dikkat edilmesi gereken genel prensipleri anlamak ve bilmek önemlidir. 1340 Elif Lam Mim nasıl okunmalı? Sorusuna yanıt olarak; Kişilerin bu surenin faziletlerinden yararlanabilmek için şunları yapması gerekmektedir.

 • Dua öncesinde günahlardan tevbe etmek ve Allah’tan bağışlanma dilemek önemlidir.
 • Dua başlamadan önce, Allah’a hamd ve Peygamber Efendimize salat getirilmelidir.
 • Duaya başlarken Euzü besmele çekerek şeytandan Allah’a sığınmalı ve ardından “Bismillahirrahmanirrahim” ile dua etmeye başlanmalıdır.
 • Mübarek gün ve gecelerde dua etmek, bu zamanların bereketinden faydalanmayı sağlar.
 • Dua ederken içtenlikle, temiz bir imanla ve bilinçle dua edilmesi gerekmektedir.
 • Dua etmek düzenli bir ibadet haline gelmeli sadece sıkıntılı anlarda değil her zaman dua edilmelidir.
 • Dua ederken kabul edileceğine samimi bir inançla yaklaşmak önemlidir.
 • Dua sadece Allah’a yapılmalı başkalarına veya varlıklara dua edilmemelidir.
 • Korku ve ümit arasında dua etmek, Allah’a güveni ve bağımlılığı simgeler.
 • Dua sonunda “Âmin” demek, yapılan duanın kabul edilmesi için bir niyettir.

1340 Elif Lam Mim Sırrı Nedir?

1340 Elif Lam Mim sırrı nedir? Sorusuna yanıt olarak; Elif Lam Mim zikrinin sırrı Kur’an-ı Kerim’in Bakara Suresi’nin 1 ile 5. ayetlerinde bulunmaktadır. Genel anlamda çeşitli faziletleri içermekte ve kişilere çeşitli konularda yardımcı olma potansiyeli taşımaktadır.

Dua her gün her an okunabilmektedir. Ancak bu okumaların sessiz ve sakin bir ortamda gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ayrıca banyo ve tuvalet gibi temiz olmayan yerlerde okunmamasına özen gösterilmelidir.

Çünkü dua, temiz ve saygın bir ortamda yapılmalıdır. Dua esnasında abdestli olmak, bu kutsal anın daha fazla anlam ve değer kazanması için önemlidir. Elif Lam Mim zikri sadece belirli durumlar için değil genel olarak hayatın her anında okunabilmektedir.

Kocayı Avucunun İçine Almak İçin Dua başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

1340 Elif Lam Mim Zikri Okuyanlar

1340 Elif Lam Mim zikri okuyanlar arasında belirgin faydalar gören birçok kişi bulunmaktadır. İnternet üzerindeki forumlar, bloglar ve çeşitli sitelerde paylaşılan görüşlerden elde edilen bilgilere göre bu zikrin okunmasının birçok olumlu etkisi olduğu belirtilmektedir.

 • Elif Lam Mim zikrini düzenli okuyanlar hayatlarında olumlu değişiklikler yaşadıklarını ifade etmektedirler. Daha pozitif bir yaşam tarzına sahip olduklarını belirtirler.
 • Zikir okuyanlar arasında ruhsal sorunlardan kurtulanlar olduğu söylenmektedir. Pek çok kişide 1340 Elif Lam Mim manevi bir huzur ve içsel dinginlik sağlamıştır.
 • Elif Lam Mim zikrini okuyan bazı kişiler sağlıklarının düzeldiğini ve genel olarak daha huzurlu hissettiklerini bildirmişlerdir.
 • Zikirin Allah’a yönelik bir bağlılık ifadesi olarak maddi rızık kapılarını açtığına inananlar ve söyleyenler bulunmaktadır. Dua eden kişiler dünya hayatındaki maddi sıkıntılarının hafiflediğini söylemektedir.
 • Olumlu haberleri çağrıştırdığına inananlar bu zikri okuduktan sonra bekledikleri haberin olumlu olduğunu söylemişlerdir.
 • Elif Lam Mim zikrini okuyan bazı kişiler ise bu zikrin sağlık sorunlarına şifa getirdiğini söylemişlerdir.
1340 Elif Lam Mim Fazileti
1340 Elif Lam Mim Fazileti

Elif Lam Mim Dilek Duası

Elif Lam Mim dilek duası kolayca okunabilmekte ve düzenli bir şekilde okunduğunda kişilere Allah’ın izniyle çeşitli manevi değerler katabilmektedir. Sürekli olarak bu duayı okumaya devam edenlerin dileklerinin gerçek olmasını sağlamaktadır.

Makbul duaların zamanları konusunda, ezanın okunması, seher vakti ve benzeri durumlar öne çıkmaktadır. Duaların bu özel zamanlarda daha makbul olduğu söylenmektedir. Elif Lam Mim dilek duası okunuşu şöyledir.

 • Elif Lam Mim. Zalikel kitabu lareybe fihi. Hüdenil müttekin. Ellezine yu’minune bil gaybi ve yukimunesselate Ve mimma rezeknahûm yünfikûn. Vellezine yü’minune bima unzile ileyke Ve ma unzile min kablike ve bil ahireti hüm yukinun. Ulaike ala hüden min Rabbihim ve ulaike hüm-ül muhfilun.

1340 Elif Lam Mim Fazileti SSS

Elif Lam Mim Suresinin Faydaları Nelerdir?

Elif Lam Mim suresinin pek çok faydası bulunsa da özellikle bu duanın en önemli faziletleri arasında kişilere şifa, huzur ve rızık vermesidir.

Elif Lam Mim Zikri Nasıl Yapılır?

Elif Lam Mim zikrini Kur’an’dan, dini kitaplardan, internetten veya ezberinizden okuyabilirsiniz.

Elif Lam Mim Sırrı Nedir?

Elif Lam Mim zikrinin sırrı bu zikri temiz bir iman ve içtenlikle okuyanların huzura ve selamete ermesi ve rızkının artmasıdır.

Elif Lam Mim Nerede Okunur?

Elif Lam Mim özellikle banyo ve tuvalet temiz olmayan mekanlar haricinde her yerde okunabilmektedir.

Yoruma kapalı.