Saniyede Kabul Olan Dua

Saniyede kabul olan dua Allah’ın dileğe göre zaman kavramına bağlı olmayan iradesine uygun düşmemektedir. Dua, samimiyet, içtenlik ve teslimiyetle yapılan bir ibadet olduğu için belirli bir zaman sınırlaması yoktur.

Ancak hızlı bir şekilde kabul edilen dualar da bulunmakta ve pek çok kişi 10 saniyede kabul olan dua gibi çeşitli duaları merak etmektedir.  Dua ederken kalpten gelen samimi duygularla, içten bir şekilde Allah’a yönelmek önemlidir. Yürekten yapılan dualar daha etkili olmaktadır.

Dua etmek aynı zamanda salih amellerle desteklenmelidir. Yani istenilen şeylere ulaşmak için çaba sarf etmek bu çabanın dua ile birleşmesine katkı sağlamaktadır. Dua etmek düzenli ve devamlı bir ibadet haline getirilmelidir. Sürekli bir bağlılık ve dua isteklerin kabul olma şansını artırmaktadır.

Dua ederken Allah’a şükretmek ve tam bir teslimiyet içinde olmak önemlidir. Her şeyin O’nun kontrolünde olduğunu kabullenmek önemlidir. Tüm bu hususlarla birlikte saniyede kabul olan en etkili duaları eden kişiler en kısa sürede Allah’ın izniyle dileklerine erişebilmektedir.

Saniyede Kabul Olan Dua

Saniyede Kabul Olan Dua Nasıl Edilir?

Saniyede kabul olan dua nasıl edilir? Bu dua nedir? Gibi sorular pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Bir dilek için kişiler bildiği tüm duaları okuyarak Allah’tan yardım isteyebilmektedir. Ancak bu duaların içerisinde bazı dualar çok hızlı kabul olmasıyla bilinmektedir.

Kişilerin özellikle dileklerinin Allah’ın izniyle en kısa sürede kabul olması için okuyabileceği dualardan biri ve okunuşu şöyledir.

  • Allahumme inni es’elüke bienne
  • leke’l-hamdu la ilahe illa entel Hannanül Mennan
  • Ya Bedi’assemavati vel-ardı ya Zelcelali vel-ikram
  • Es’elükel cennete ve euzu bike minennari

Saniyede kabul olan dua olarak edebileceğiniz dualar arasında yer alan bu duayı kişiler inanarak, temiz bir imanla ve içtenlikle okuyarak Allah’ın izniyle tez vakitte dileklerine kavuşabilmektedir.

10 Saniyede Kabul Olan Dua

10 saniyede kabul olan dua ve dualar özellikle tez vakitte gerçekleşmesini istediği bir dileği olan kişiler tarafından oldukça merak edilmekte ve 10 saniyede kabul olan çeşitli dualar bulunmaktadır. Kısa sürede kabul olacak bir dua okumak isteyen kişiler şu duayı okuyabilir.

  • Ya ‘İmade men la ‘imade leh. Ya Senede men la senede leh. Ya Zühra men la zühra leh. Ya Giyaşe men la ğiyaşe leh. Ya Hırze men la hırze leh. Ya Fahra men la fahra leh. Ya ‘İzze men la ‘izze leh. Ya Mu’îne men la mu’îne leh. Ya Enîse men la enîse leh. Ya Gunyete men la gunyete leh Sübhaneke. Ya la ilahe illa ente’l-ema-ne’l-emane hallisna mine’n-nar

58 Saniyede Kabul Olan Dilek Duası

Her insan dileğinin en kısa sürede kabul olmasını istemektedir. Ancak bu duaların en kısa sürede Allah katında kabul görmesi için kişilerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. 58 saniyede kabul olan dilek duası veya 10 saniyede kabul olan dua okurken şunları bilmek ve bu hususlara göre dua edip Allah’a yalvarmak gerekmektedir.

  • Kendilerini haramdan korumaya dikkat etmesi gerekmektedir.
  • Dillerini kötülüklerden koruması gerekmektedir.
  • Dua edilen ortamın temiz ve uygun olması gerekmektedir.
  • Dua esnada ellerin semaya açılması ve tamamlanınca da “Amin” diyerek yüze sürülmesi gerekmektedir.
  • Hem erkekler hem de kadınların dua etmeden önce uygun biçimde giyinmesi gerekmektedir.

Dua etmeden önce tüm bunlara özen göstermek her Müslüman için şarttır ve bu sayede edilen dualar Allah’ın izniyle en kısa sürede kabul olabilmektedir. Kişilerin özellikle diledikleri şeylerin haram olmaması gerekmektedir.

41 Çörek Otuna 41 Ayetel Kürsi Nasıl Yapılır? başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

5 Dakikada Kabul Olan Dua

5 dakikada kabul olan dua etmek isteyen kişilerin bunun için dua etmek yerine hacet namazı kılması da mümkündür ve namazın ardından ellerini semaya kaldırarak içten bir şekilde dua eden kişilerin duaları kısa sürede kabul olmaktadır.

Hacet namazı farklı şekillerde kılınabilmektedir. Kişiler 2, 4 veya 12 rekat hacet namazı kılarak namazın ardından Allah’a yalvararak dileklerini dile getirebilmekte ve bu namazın ardından Allah’u Teala temiz bir iman ve içtenlikle edilen duaları kabul etmektedir.

Saniyede Kabul Olan Dua
Saniyede Kabul Olan Dua

5 dakikada kabul olan dua etmek istiyorsanız hacet namazı kılmanız da mümkündür. Böylece Allah’ın izniyle dualarınız da makbul olabilir. Söz konusu namaz 2, 4 ya da 12 rekat şeklinde kılınabilmektedir. Hacet namazını kılmak oldukça kolaydır.

Kişiler kolayca internetten veya din kitaplarından rekat rekat nasıl bu namazı kılabileceğini kolayca öğrenebilmektedir. Ancak kişilerin mutlaka abdestli olması ve uygun bir giyimde olması gerekmektedir.

Anında Kabul Olan Dua

Dileklerinin tez vakitte gerçek olmasını isteyen kişiler, yukarıda verilen anında kabul olan dua ve dualar ile Allah’ın izniyle istediklerine kavuşabilmektedir. Özellikle yüksek tesirli ve fazileti bol dualar en kısa sürede dileklerin kabul olmasını sağlayabilmektedir.

Saniyede Kabul Olan Dua SSS

Ne İstersen Hemen Kabul Olan Dua Hangisi?

İstediğiniz şeyin haram veya günah olmaması şartıyla Allah’ın huzuruna temiz bir iman ve kalple çıkıp içten bir şekilde edeceğiniz dua ile ne isterseniz Allah huzurunda kabul olmasını sağlayabilirsiniz.

Dua En Hızlı Nasıl Kabul Olur?

Duanın en hızlı şekilde kabul olması için öncelikle içtenlikle ve temiz bir imanla dua edip Allah’a yalvarmanız ve aynı zamanda bu dilediğiniz için kendinizin de bir şeyler yapması gerekmektedir.

Bir Şeyin Olması İçin Hangi Dua Okunur?

Hacet namazı kılarak ve namazın ardından gerçekleşmesini istediğiniz şeyi dile getirerek bu dileğin gerçek olmasını sağlayabilirsiniz.

Allah Hangi Duaları Geri Çevirmez?

Allah’u Teala özellikle haram ve günah olmayan her duayı dini bütün bir Müslümansa kabul edebilmektedir.

Yoruma kapalı.