3 Esma İle Uzaklaştırma Duası

3 Esma İle Uzaklaştırma Duası, kısa sürede etkisini göstermektedir. İnsanlar arasında ilişkiler karmaşık olabilmekte ve bazen kişiler ailesinden, eşinden, arkadaşından veya çocuğundan uzaklaşma ihtiyacı duyabilmektedir. 3 Esma ile uzaklaştırma duası ise özellikle bazı kişilerin kendisinden uzaklaşmasını isteyenler tarafından oldukça merak edilen bir dua olmaktadır.

Pek çok kişi tarafından aranan ve okunan 3 Esma ile uzaklaştırma duası, özellikle sürekli yakınında bulunan veya aynı evde bulunan kişilerden uzaklaşmak için oldukça etkili bir dua olarak dikkat çekmektedir.

Ayrıca kişiler yalnızca kendisi için değil, yakınları ve sevdikleri için de bu duayı edebilmekte ve sevdiklerinin yanında, yakınında bulunmasını istemediği kişilerin sevdiklerinden uzaklaşması için bu duayı edebilmektedir.

3 Esma ile Uzaklaştırma Duası Hangisidir?

Eğer kişinin evden gitmesi, ayrılması, huzursuzlukların çözülmesi gibi konular için 3 Esma ile uzaklaştırma duası okumak istiyorsanız, özellikle bunun için çok etkili ve faziletli 3 Esma’ül Hüsna bulunmaktadır.

Kişinin kalbinin samimiyeti ve niyetiyle okuyacağı bu dualar için mutlaka abdestli olunması ve uygun bir giyimle birlikte ellerin semaya kaldırılması gerekmektedir. 3 Esma ile uzaklaştırma duası hangisidir? Sorusu pek çok kişi tarafından merak edilirken bu dualar şöyledir.

 • El Mani esmasını okuyun ve ardından Tur suresinin 48. Ayetini okuyun.
 • El Hakim esmasını okuyun ve ardından Fatır suresi 2. Ayetini okuyun.
 • El Cebbar esmasını okuyun ve ardından Kehf suresinin 78. Ayetini okuyun.

Araya Giren Kadını Uzaklaştırma Duası

İlişkilerde günah olsa dahi aldatma durumları yaşanabilmekte ve özellikle pek çok kadın eşleriyle arasına giren ve onu ayartan kadınlardan kurtulmak için Allah’a yalvarmak istemektedir. Aldatma durumunda evliliğini sürdürmek, ancak bu kadınları uzaklaştırmak isteyen kişiler bulunmaktadır.

Araya giren kadını uzaklaştırma duası da bu noktada pek çok evli veya sevgilisi olan kadın tarafından araştırılmaktadır. Eşinin veya sevgilisinin ilişkilerinde araya giren kişiden uzaklaşmasını isteyen kadınlar için Tebbet Suresi oldukça faziletli ve etkili bir dua olarak okunmaktadır.

Tebbet Suresi’ni temiz bir kalp ve imanla okuyan kadınların eşleri Allah’ın izniyle kötü yollara sapmaktan vazgeçmekte ve yanındaki kadınlar da ondan uzaklaşmaktadır. Tebbet Suresi okunuşu ise şöyledir.

 • Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebb
 • Mâ eğnâ anhü mâlühû ve
 • Mâ keseb seyeslâ nâren zâte
 • Leheb vemraetühû hammâletelhatab
 • Fî cî dihâ hablün min mesed

Ayrıca araya giren kadını uzaklaştırmak isteyen kişiler hacet namazı kılarak da Allah’tan yardım isteyebilmektedir. Hacet namazının kılınışı ise şöyledir.

 • Rekata başlandığında sırasıyla Sübhaneke, Euzü Besmele, Fatiha, Üç kere Ayetel Kürsi okuyun ve ardından rüku ve secde yapın.
 • Rekata kalkıldığında ise sırasıyla Besmele, Fatiha, İhlas, Felak ve Nas okuyun. Rüku ve secde yapıldıktan sonra ise Ettehıyyatü duasını okuyun.
 • Rekata kalkıldığında tekrardan sırasıyla Besmele, Fatiha, İhlas, Felak ve Nas okuyun ve sonra rüku ve secdeye gidin.
 • Rekata gelindiğinde ise sırasıyla Besmele, Fatiha, İhlas, Felak ve Nas okuyun. Ardından rüku ve secde yapın ve selam vererek namazı sonlandırın.

Hacet namazı dört rekât olarak bu şekilde kılınmaktadır. Ancak namazı kılmadan önce niyetinizi iyice düşünmeniz ve duaların haram veya günah olmadığından emin olmanız gerekmektedir.

313 Fatiha Mucizesi Yaşayanlar başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

3 Esma İle Uzaklaştırma Duası
3 Esma İle Uzaklaştırma Duası

Bir İnsanı Evden Uzaklaştırmak İçin Dua

Özellikle çocukları veya eşlerinin kötü özelliklere ve huylara sahip arkadaşlarından uzaklaşmasını isteyen kişiler, bir insanı evden uzaklaştırmak için dua ederek özellikle ailesi dışındaki sevmediği kişilerin evinden ve ailesinden uzak durmasını Allah’ın izniyle sağlayabilmektedir.

Pek çok kişi özellikle çocukları için bu duayı merak etmekte ve öğrenmek istemektedir. 3 Esma ile uzaklaştırma duası ile kişiler sevmedikleri ve yanlış buldukları kişileri evden uzaklaştırabilmektedir. Ayrıca bu niyet için okunabilecek ve etkili olacak başka dualar da bulunmaktadır. Bu dua şöyledir.

 • Bismillahirrahmanirrahim. Vekalâ rabbuke fâtirissamâvâti vel’ardı alâ. Zâlike liyakûna’l-lahû hafîzâ. Ve mâ min dâbbetin fil ardı illâ alâllâhi rizkühâ ve. Ya’lemu mustaqarrahâ ve mustavdaha kullun. Fî kitâbin mubînin

Düzenli bir şekilde bu dua okunduğunda kişi sizden ailenizden ve çocuğunuzdan uzaklaşacaktır.

Birinin Evden Gitmesi İçin Dua

Aynı evde yaşadığı arkadaşı ile sorunlar yaşayan ve bu kişinin evden gitmesini isteyen kişiler için okunabilecek pek çok etkili dua bulunmaktadır. Birinin evden gitmesi için dua yukarıda verilen dualar olabilmektedir.

Ayrıca kişiler birinin evden gitmesi için her gün 99 kere “Hasbünallahu ve nimel vekil, Hasbünallahu ve nimel vekil nimel mevla ve nimen nasir” diyerek bu kişinin evden uzaklaşmasını sağlayabilmektedir.

3 Esma İle Uzaklaştırma Duası SSS

Birini Uzaklaştırmak İçin Hangi Dua Okunur?

Tebbet Suresi veya 3 Esma ile uzaklaştırma duası okuyarak bir kişi kendinizden veya sevdiklerinizden uzaklaştırabilirsiniz.

Çaresiz Kalınca Hangi Esma Okunur?

Kendinizi çaresiz hissettiğinizde bu durumdan kurtulmanın en etkili yolu Allah’a yakarmaktır. Özellikle kendiniz veya sevdiğiniz için birinin uzaklaşmasını istiyor ve bu noktada çaresiz hissediyorsanız hacet namazı kılıp ardından 3 Esma ile uzaklaştırma duası okuyabilirsiniz.

Kötülük Yapana Hangi Esma Okunur?

“Hasbünallahu ve nimel vekil, Hasbünallahu ve nimel vekil nimel mevla ve nimen nasir “duasını okuyarak size veya sevdiklerinize kötülük yapan kişilerin yanınızdan uzaklaşması ve Allah’ın izniyle cezalarını bulmasını sağlayabilirsiniz.

Kafaya Takmamak İçin Hangi Dua Okunur?

Eğer bir kişiyi veya bir konuyu kafanıza çok takıyor ve bunun için Allah’tan yardım istiyorsanız, bunun için “Bismillahillezi La Yedurru Ma’asmihi Şeyün Fil Ardi Ve La Fissemai Ve Hüves-Semi’ul Alim” duasını ve bildiğiniz diğer tüm duaları okuyabilirsiniz.

Yoruma kapalı.