Avangart Mobilya Nedir?

0

Avangart Fransızca kökenli bir sözcüktür. Sanat ya da edebiyatta öncü ve deneysel fikirler manasına gelmektedir. Çağımızda avangart mobilya ise klasik mobilya modellerinde yenilikçi olan bir akım manasına gelmektedir. Yani klasik mobilya tarzına yenilikçi bir bakış ile yaklaşıp üretilen modellere avangart mobilya adı verilir.

Avangart mobilya, klasik mobilya modellerinin daha sade tasarımlarının isimlendirilir. Klasik mobilyalar, lüks ve de görkemli, yoğun ahşap oyma motifli, altın varaklı şık ve de göz alan mobilya modellerinden meydana gelmektedir. Avangart mobilyalarsa klasik izleri barındırırken, daha az oyma motifler ve daha az altın varak ile daha zarif ve sade tasarımlardan meydana getirmektedir. Avangart mobilya ve klasik mobilyalar içerisinde taban tabana bir değişiklik yoktur. Yalnızca tasarım yoğunlukları içerisinde bir ayrım vardır. Avangart bir mobilyada daha hafifi malzemeler tercih edilebilir ya da bu mobilyaların kumaşları da tasarım ile yapı noktasında farklı ve geniş bir yelpazeye sahip olurlar. Modern kumaş modelleri, motifli kumaşlar, dokuma kumaşlar, bu mobilyalarda tercih edilebilmektedir. Avangart mobilyalar ev mobilyası olarak fazlaca tercih edilir.

Klasik Mobilya Nedir?

Klasik koltuk takımları, diğer koltuk takımlarına göre daha çok ahşap detayı bulunan mobilyalardır. Ahşap iskeletinde yer bulan oymalar, varaklar ve değişik işlemeler klasik koltuk takımlarını diğer koltuk takımlarından ayrılır. Birçok değişik renk ve desende kumaştan üretilir. Dilerseniz sade renk çeşitlerini kumaşlardan üretilmiş bulunan koltuk takımları tercih edebilir dilerseniz daha hareketli desene sahip olan kumaşlardan üretilmiş klasik koltuk takımları seçebilirsiniz.

Klasik yatak odası takımı modelleri çoğunlukla fazlaca gösterişli olan yatak odası takımları içerisinde yer almaktadır. Diğer mobilyalarda olduğu gibi klasik yatak odası takımı mobilyaları da dayanıklı ahşap malzemelerden üretilir. Fazlaca kaliteli ve sağlam olması klasik yatak odası takımlarının mühim özellikleri içericisinde yer almaktadır. Klasik yatak odası modellerinde de diğer mobilya takımlarındaki gibi değişik modeller olmaktadır.  Gardıropların içlerinde yer bulan raf düzenlemeleri eşyaların yer alması ve yeteri alan sağlanması adına fazlaca önemlidir. Eşyalarınızı göz önüne bulundurarak sizin adına uygun olan düzene sahip gardırobu tercih edebilirsiniz.

Klasik yemek odası takımları klasik mobilyalar içerisinde fazlaca beğenilen ve tercih edilen ürünlerdir. Fazlaca gösterişli masa, sandalye ile vitrinlere sahip olan klasik yemek odası takımları birçok insan tarafından sevilen ve ev mobilyası olarak kullanılan mobilyalar içerisinde yer almaktadır. Diğer yemek masalarında mevcut olan kapanıp açılma özelliği klasik yemek masalarında olmayabilir.

Avangart Mobilya ve Klasik Mobilya Farklılıkları Nelerdir?

Klasik mobilyalar, lüks ve de görkemli, yoğun ahşap oyma motifli, altın varaklı lüks ve göz alan mobilya modellerinden meydana gelmektedir. Avangart mobilyalardaysa klasik izleri taşıyıp, daha az oyma motifler, daha az altın varak ile daha zarif ve sade tasarımlardan meydana gelmektedir.

Avangart mobilya ve klasik mobilyalar içerisinde taban tabana bir fark bulunmaz. Yalnızca tasarım yoğunlukları içerisinde bir ayrım vardır. Avangart bir mobilyada daha hafifi malzemeler tercih edilebilir ya da bu mobilyaların kumaşları ve de tasarım ve yapı noktasında farklı ve geniş bir yelpazeye sahip olurlar. Modern kumaş modelleri ,motifli kumaşlar, dokuma kumaşlar  bu mobilyalarda tercih edilir.